wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-30| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Mobilne kartowanie czeskich ulic w 3 lata

Firmy Cyclomedia i Seznam.cz ogłosiły rozpoczęcie długoterminowej współpracy, której efektem będzie wykonanie w ciągu najbliższych trzech lat mobilnego kartowania czeskich dróg o łącznej długości 170 tys. km.


Mobilne kartowanie czeskich ulic w 3 lata <br />
fot. Cyclomedia
fot. Cyclomedia

Cyclomedia to holenderska firma geoinformatyczna, która posiada 50 samochodowych systemów kartowania wyposażonych w cyfrowe kamery panoramiczne i skanery laserowe. Seznam.cz to z kolei czeska spółka internetowa, która rozwija m.in. jeden z popularniejszych w kraju komercyjnych serwisów mapowych Mapy.cz.

Dzięki współpracy już w maju na czeskie drogi wyruszą mobilne systemy Cyclomedia. Każdego roku mają one pozyskiwać dane przestrzenne dla około 1/3 kraju. Jednocześnie największe miasta będą kartowane co roku. Łącznie przez najbliższe trzy lata Cyclomedia pozyska dane dla czeskich dróg o łącznej długości 170 tys. km. Efekty tych prac będą widoczne m.in. na portalu Mapy.cz. Firma Seznam.cz wykorzysta je także do aktualizacji swoich danych mapowych oraz podnoszenia jakości usług nawigacyjnych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dla geodezji klasycznej zostanie tylko kataster Chyba że wszyscy ludzie zmienią swoją naturę i będą się jedynie miłować. Ale to już będzie niebo.
odpowiedz zgłoś
No i co z tego .
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS