wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-28| artykuł sponsorowany | Firma

Remont mieszkania - jak realnie oszacować nasz budżet?

Remont mieszkania wiąże się dużymi wydatkami. Często na ten cel zaciągamy nawet pożyczki. Jednak nie zawsze musi tak być. Wystarczy przed rozpoczęciem remontu oszacować konieczne w tym celu wydatki. Powstaje więc ważne pytanie: jak wykonać kosztorys remontu mieszkania? Kosztorys remontu mieszkania sporządzamy w oparciu o informacje na temat cen usług firm remontowych, aktualnych cen materiałów budowlanych oraz wykończeniowych.


Remont mieszkania - jak realnie oszacować nasz budżet?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

 • Kosztorys remontu mieszkania – jak go dobrze wykonać?
 • Na co zwracać uwagę, szacując budżet na remont mieszkania?

Remont mieszkania to prawdziwa życiowa rewolucja. Wiąże się jednak z szeregiem ważnych decyzji, które wymagają przemyślenie i zastanowienia. Dlatego warto sporządzić kosztorys remontu mieszkania, który bardzo ułatwi nam zarządzanie całym przedsięwzięciem.

Na co zwracać uwagę, szacując budżet na remont mieszkania?

Planując remont mieszkania, musimy brać pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, zakres remontu, koszt wynajmu ekipy remontowej, ceny materiałów budowlanych oraz ewentualnie cenę, jaką zapłacimy za usługę projektanta wnętrz. Szacując budżet, jaki chcemy przeznaczyć na remont mieszkania, warto oprzeć na takim dokumencie jak wzór kosztorysu mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zapomnimy o żadnym elemencie składowym, jaki musi być uwzględniony podczas każdego remontu mieszkania. Uzupełniając kosztorys remontu mieszkania, zastanawiajmy się uważnie nad zakresem przyszłego remontu. Łatwiej oblicza się koszty malowania i wymiany podłóg niż wydatki związane z wymianą instalacji, wylewaniem nowych wylewek i przesuwaniem ścian działowych.

Kosztorys remontu mieszkania – jak go dobrze wykonać?

Kosztorys remontu mieszkania powinien zawierać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kosztów remontu mieszkania. Powinna się w nim znaleźć specyfikacja wszystkich materiałów budowlanych, farb, płytek czy paneli podłogowych wraz z potrzebną nam ilością tych materiałów oraz ceną ich zakupu. Dodatkowo warto przed sporządzeniem kosztorysu remontu mieszkania odwiedzić materiały budowlane i dokonać ich selekcji pod kątem przyszłego remontu. Ułatwi to znacznie sporządzenie kosztorysu. Przeczytaj więcej porad eksperta na temat kosztorysu remontu mieszkania tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/jak-przygotowac-kosztorys-remontu-mieszkania-porady-eksperta. Te wskazówki z pewnością pomogą Ci w sporządzeniu kosztorysu remontu mieszkania przy uwzględnieniu Twoich indywidualnych potrzeb.


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS