wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-21| Geodezja, GIS, Software

AutoCAD 2022 z naciskiem na lepszą współpracę

W sprzedaży jest już najnowsza wersja oprogramowania projektowego AutoCAD. Wydanie 2022 wyróżniają m.in. nowe narzędzia do efektywnej współpracy.


AutoCAD 2022 z naciskiem na lepszą współpracę
AutoCAD 2022 z naciskiem na lepszą współpracę <br />
Adnotacja utworzona w narzędziu Trace
Adnotacja utworzona w narzędziu Trace

W ocenie producenta jedną z kluczowych nowości jest funkcja Ślad (Trace), która powinna usprawnić współpracę wielu osób nad jednym projektem, w tym recenzowanie dokumentacji. Pozwala ona na dodawanie komentarzy bezpośrednio w pliku DWG, ale bez wpływu na istniejący rysunek. Rozwiązanie to jest dostępne nie tylko w desktopowej, ale i mobilnej oraz webowej wersji AutoCAD-a.

Współpracę powinna także ułatwić funkcja Współdziel (Share), która pozwala na wysyłanie bezpośrednio z poziomu AutoCAD-a kontrolowanych kopii projektów do współpracowników i członków zespołu. Co ważne, użytkownik może tu ustawić, czy udostępnia dane jedynie do wglądu czy również do edycji.

W nowej wersji pakietu znajdziemy także funkcję Przenieś do Autodesk Docs (Push To Autodesk Docs), która przyspiesza eksport rysunku CAD do formatu PDF oraz jego udostępnianie innym użytkownikom.

Jeśli chodzi o narzędzia typowo projektowe, jedną z ważniejszych nowości jest funkcja Zlicz (Count), która pozwala na automatyczne zliczanie bloków lub geometrii. Obliczenia można wykonać według warstwy, stanu odbicia lub skali oraz wyeksportować ich wynik do tabeli. Nowa funkcja Okna przestawne (Floating Drawing Tabs) umożliwia z kolei przeciąganie okna rysunku, tak aby wyświetlić je obok siebie lub na wielu monitorach, w tej samej sesji AutoCAD.

Producent pakietu AutoCAD – firma Autodesk, zapewnia jednocześnie, że nowa wersja oferuje kolejne udoskonalenia w zakresie wydajności. Jej poprawę powinniśmy odczuć już przy instalacji programu, a także przy drukowaniu czy tworzeniu grafiki 3D.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS