Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-04-20| GIS

Podręcznik Kartografia i Geomedia już w księgarniach

Oferta PWN wzbogaciła się o podręcznik pt. „Kartografia i Geomedia” autorstwa prof. Beaty Medyńskiej-Gulij z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Podręcznik Kartografia i Geomedia już w księgarniach

Jest to kolejna odsłona podręcznika akademickiego „Kartografia – zasady i zastosowania geowizualizacji”. Nowe wydanie zostało uaktualnione i w znacznym stopniu rozszerzone o najnowsze trendy w kartografii i geowizualizacji – zwłaszcza wizualizacji informacji geograficznej w najnowocześniejszych mediach, czyli geomediów.

„Kartografia i Geowizualizacja” prezentuje oryginalne spojrzenie na współczesną kartografię, kładąc nacisk na pragmatyczne stosowanie jej dorobku w zarządzaniu zasobem danych przestrzennych w procesie geomatycznym oraz w kierunku naukowych geowizualizacji i nowych geomediów.

Książka jest zarazem podręcznikiem akademickim, monografią naukową i praktycznym kompendium dla specjalistów. Posiada doceniany i sprawdzony sposób przekazu wiedzy w postaci sekwencji tekstowych z odwołaniem do poglądowych schematów, barwnych rycin i specjalnie opracowanych przykładów map i wizualizacji.

Publikacja dostarcza czytelnikowi praktyczne informacje niezbędne w procesie zbierania i przetwarzania informacji przestrzennej (geograficznej) w celu opracowania jej geowizualizacji – czy to w formie mapy, czy też wizualizacji ekranowej, interaktywnej, animowanej, mobilnej.

To kompendium adresowane jest do studentów kartografii, geodezji, geografii, geoinformacji i innych kierunków związanych z przestrzenią i środowiskiem oraz specjalistów z tych dziedzin. Ze względu na swój szeroki zakres treści i przystępność wykładu podręcznik może znaleźć szerokie zastosowanie jako podstawowy na kierunkach studiów, gdzie są wykładane przedmioty związane z pozyskiwaniem, gromadzeniem, przetwarzaniem i wizualizacją informacji przestrzennej. Znajdzie więc odbiorców wśród specjalistów związanych z geografią społeczno-gospodarczą i gospodarką przestrzenną oraz naukami o Ziemi (geografia fizyczna i geologia), ale też: archeologią, naukami biologicznymi, architekturą i urbanistyką oraz ekonomią.

Książka liczy 284 strony i jest dostępna również jako e-book.

Źródło: PWN, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama