wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-19| Geodezja, GIS

Rusza wart ponad 11 mln zł projekt dotyczący rozbudowy e-usług w Zabrzu

W sali historycznej zabrzańskiego ratusza 16 kwietnia podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Podniesienie jakości treści cyfrowych oraz rozwój opartych na nich e-usług w zakresie rejestrów publicznych – geodezyjnych baz danych Miasta Zabrze”. Całkowita wartość tego projektu wynosi ponad 11,6 mln zł, z czego 85% wynosi dofinansowanie ze środków RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Rusza wart ponad 11 mln zł projekt dotyczący rozbudowy e-usług w Zabrzu <br />
Głos zabiera prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik
Głos zabiera prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik

Zasadniczym celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości danych znajdujących się w państwowym zasobie geodezyjnym i ich pełna cyfryzacja, co jest warunkiem uruchomienia bazujących na nich e-usług.

Podpisy na umowie złożyli: prezydent Zabrza Małgorzata Manka-Szulik oraz Daniel Jasiurkowski – przedstawiciel firmy IGEKA ze Starego Sącza, lidera zwycięskiego konsorcjum. W spotkaniu udział wzięli także: zastępca prezydenta Zabrza Borys Borówka oraz członkowie konsorcjum: Alfons Jacko (PGK Vertical z Żor) i Jerzy Bryk (Unimap z Katowic).

W efekcie wartej ponad 11 mln zł inwestycji znacząco rozbudowana zostanie dostępność e-usług, czyli specjalistycznych kanałów umożliwiających za pośrednictwem internetu przeglądanie uprzednio zmodernizowanych baz danych, składanie zamówień na mapy i inne dokumenty, realizację zdalnych płatności i udostępnienie zamówionych materiałów.

Przy pomocy e-usług możliwe będzie uzyskanie on-line niezbędnych informacji pozwalających na obrót nieruchomościami, przygotowanie i prowadzenie inwestycji na każdym etapie, a także wspieranie działań administracji oraz jednostek zarządzających urządzeniami podziemnymi, drogami i nieruchomościami.

Źródło: Urząd Miejski w Zabrzu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ale Geomatka-Kraków nie daje WFS i WMS Wszyscy dają WFS (i WMS) dla działek i budynków, a Geomatyka nie. "... znacząco rozbudowana zostanie dostępność e-usług...". Bujdy na resorach.
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Ale Geomatka-Kraków nie daje WFS i WMS A gdzie masz zapisane, że dane geometryczne działek i budynków muszą być udostępnione za pomocą usług WFS?
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ale Geomatka-Kraków nie daje WFS i WMS A gdzie jest zapisane, że w ogóle się nie udostępnia dane uwolnione przez Ustawę PGiK, bo tak chce Geomatyka, a ta firma zastępuje Sejm Senat i Prezydenta. Gdyby może w PGiK był tylko KCD lub GML z błędami, które powodują, że żaden inny program tego nie odczytuje (TurboMAP Geomatyki też bo ... on nie ma importu i eksportu GML !), to Geomatka by się może, ewentualnie, po dłuższym proszeniu i błaganiu ... zgodziła. Jak długo to można tolerować.
zgłoś
odp: odp: Ale Geomatka-Kraków nie daje WFS i WMS W piśmie GGK do powiatów jest napisane żeby darmowe dane udostępniać za pomocą WFS. Podyskutujcie z nim o tym drogi producencie.
 1 
zgłoś
odp: odp: Ale Geomatka-Kraków nie daje WFS i WMS Nie ma w konstytucji - nie liczy się dla Geomatyki :o)
 2 
zgłoś
daje daje z tego co wiem to dają takie usługi ale on/off czyli włącznik jest w rękach Geodety Powiatowego - a ponieważ w przepisach prawa nigdzie nie jest wprost powiedziane że te dane mają być udostępniane za pomocą tych usług (wms,wfs) to jest jak jest. Część powiatów udostępnia a część nie. Bo za jakiś czas GGK weźmie odprawę i tyle go widzieli a do powiatu zapukają smutni panowie z NIK i zapytają : - na podstawie jakich przepisów udostępniacie Państwo te dane do pobrania i uszczuplacie dochody państwa ? i wtedy odpowie Geodeta Powiatowy że mu tak GGK kazał :D tylko czy sąd przyjmie taką argumentację skoro GGK jak pisze do powiatów pisma to zawsze w treści jest formułka że powiat jest zobowiązany do interpretacji prawa !!!
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: daje daje Przeca napisane w ustawie, że się działki i budynki nieodpłatnie udostępnia. jakie uszczuplanie dochodów? Pane Jacek Pan nie strasz powiatów panami z NIKu. To niedobra jest.
 3 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS