wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-09| GIS, Teledetekcja, Przetargi

GUGiK finalizuje przetargi na ortofotomapę i aktualizację BDOT10k

W ramach swoich wieloczęściowych przetargów Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał ostatnie umowy na opracowanie ortofotomapy wybranych miast oraz aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k).


GUGiK finalizuje przetargi na ortofotomapę i aktualizację BDOT10k <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
GUGiK finalizuje przetargi na ortofotomapę i aktualizację BDOT10k <br />
Zakres najnowszej umowy na ortofotomapę
Zakres najnowszej umowy na ortofotomapę

Przetarg na ortofotomapę podzielono na 9 części – teraz rozstrzygnięto ostatnią z nich. Jej przedmiotem jest pozyskanie danych z pikselem 5 i 10 cm dla wybranych miast województw opolskiego i łódzkiego, w tym Łodzi, Opola, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Nysy czy Kędzierzyna-Koźla (patrz mapa obok). Prace za 647 tys. zł wykona konsorcjum trzech polskich spółek fotolotniczych: OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin i MGGP Aero. Firmy te są w trakcie realizacji również pozostałych 8 części (zobacz wcześniejsze rozstrzygnięcia: [1] [2]).

Ortofotomapy powinny być gotowe do połowy grudnia br.

Ostatnie dwie umowy na aktualizację BDOT10k są z kolei elementem 43-częściowego przetargu (zobacz wcześniejsze rozstrzygnięcia: [1] [2]). W ramach podpisanych właśnie kontraktów zostaną zaktualizowane dane dla powiatów:

 • grójeckiego (prace za 141 tys. zł wykona OPGK Koszalin),
 • żyrardowskiego (prace za 75 tys. zł wykona firma InterTIM z Suwałk).

Zaktualizowane dane mają być gotowe jeszcze latem tego roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS