wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-02| Teledetekcja, Sprzęt

CHC prezentuje lekki system skanowania dla dronów

Chińska firma CHC Navigation zaprezentowała AlphaAir 450 (AA450) – lekki system skanowania laserowego zaprojektowany z myślą o bezzałogowych statkach powietrznych.


CHC prezentuje lekki system skanowania dla dronów

Na rozwiązanie składają się: inercyjna jednostka pomiarowa (IMU), dwuczęstotliwościowy odbiornik GNSS, skaner laserowy Livox oraz kamera Sony z matrycą 24 Mpx. Sensory te pozwalają pozyskiwać dane z dokładnością 5 cm wysokościowo i 10 cm sytuacyjnie. Wartości te można jeszcze bardziej poprawić dzięki postprocessingowi w oprogramowaniu CHCNAV CoPre. Lecąc na wysokości 50 metrów z prędkością 5 m/s, urządzenie pozyskuje chmurę o gęstości nawet 570 pkt/m kw. Na pułapie 100 metrów wartość ta wynosi z kolei 280 pkt/ m kw.

Urządzenie zamknięte jest w obudowie spełniającej normę pyło- i wodoszczelności IP64. Może ponadto pracować w temperaturach od -20 do 50°C.

W ocenie producenta taki zestaw świetnie sprawdzi się chociażby w inspekcjach linii elektroenergetycznych, pomiarach topograficznych, leśnictwie, zarządzaniu kryzysowym czy w rolnictwie.

Kluczową zaletą AA450jest niewielka waga całego zestawu – raptem 1 kg. Pozwala to integrować to urządzenie z wieloma dostępnymi na rynku dronami (np. DJI M300), zapewnia także relatywnie długi czas lotu na jednym ładowaniu akumulatorów.

– Mimo że skanowanie laserowe jest wydajną technologią pozyskiwania danych 3D, wciąż pozostaje kosztowne i skomplikowane w obsłudze – powiedział Andrei Gorb, menedżer produktu w dziale mobilnego kartowania firmy CHC Navigation. – Biorąc to pod uwagę, przedstawiamy AlphaAir 450 (AA450), przełomowy skaner, który zapewnia przyjazne dla użytkownika funkcje o wysokiej dokładności za rozsądną cenę – zapewnia.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS