wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-01| GIS

Rekordowe statystyki krajowej integracji oraz Geoportalu

W marcu serwisy WMS krajowej integracji oraz Geoportal.gov.pl zanotowały rekordowe statystyki wykorzystania.


Rekordowe statystyki krajowej integracji oraz Geoportalu
Rekordowe statystyki krajowej integracji oraz Geoportalu <br />
Statystyki odwiedzin Geoportalu (źródło: Widok.gov.pl)
Statystyki odwiedzin Geoportalu (źródło: Widok.gov.pl)

Zdecydowanie najpopularniejsza pozostaje usługa Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów (KIEG). W marcu zanotowała 285 mln wywołań, co w porównaniu z poprzednim rekordowym miesiącem (styczniem br.) oznacza wzrost o ponad 1/4.

Podobny procentowy wzrost względem rekordowego stycznia widać również w statystykach usługi integrującej dane o uzbrojeniu terenu (KIUT) – w marcu liczba jej wywołań sięgnęła 87,5 mln. Popularność serwisu KIBDOT (integrującego dane z baz BDOT500) kształtuje się z kolei na poziomie 59 mln wywołań (wzrost względem stycznia o 23%).

Rekordu nie pobiła za to usługa integracji miejscowych planów zagospodarowania (KIMPZP). W marcu zanotowała bowiem 98 mln wywołań, podczas gdy najwyższa wartość (osiągnięta w styczniu br.) wynosi 115 mln.

Sporym skokiem popularności może pochwalić się Geoportal.gov.pl. W marcu rządowy serwis mapowy zanotował blisko 980 tys. użytkowników – wynika z danych udostępnionych na stronie Widok.gov.pl. To o 17% więcej niż poprzedni rekord, ustanowiony w styczniu br. Z kolei w porównaniu z marcem 2020 r. liczba użytkowników wzrosła aż o ponad 2/3.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A wuj to kogo? Przepraszam, ale jaki Wuj to kogokolwiek obchodzi poza jaśnie wielmożnym Głównym Informatykiem? Wam też płacą od tych nędznych statystyk tantiemy czy GGK takie artykuły zamawia i płaci za reklamę?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: A wuj to kogo? A ty skoczybruzdo zrobiles mapek za pincet? Pobiles rekord w przeskoczonych bruzd?
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: A wuj to kogo? Ile by nie zrobił to jego prywatne pieniądze. Natomiast zabawa powyżej odbywa się za państwowe.
 3 
zgłoś
Order dla GGK Wspaniałe wieści. GGK zasługuje na order! Powinien się ustawić zaraz za Lewandowskim. Wcale nie jestem pracownikiem geosystem i nie chce się podlizac szefowi - tak dla jasności.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS