wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-23| Teledetekcja, Przetargi

Kto wykona prace fotogrametryczne dla GUGiK?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach na wykonanie ortofotomapy wybranych miast oraz lotnicze skanowanie laserowe województwa lubuskiego.


Kto wykona prace fotogrametryczne dla GUGiK?
Kto wykona prace fotogrametryczne dla GUGiK? <br />
Zamawiane ortofotomapy: czerwony - 5 cm, żółty - 10 cm
Zamawiane ortofotomapy: czerwony - 5 cm, żółty - 10 cm

Przedmiotem pierwszego zamówienia jest wykonanie zdjęć lotniczych i ortofotomapy w rozdzielczości 5 bądź 10 cm dla obszaru około 20 tys. kilometrów kwadratowych (patrz mapa obok). Przetarg podzielono na 9 części, do których zgłosiło się 5 podmiotów.

We wszystkich częściach GUGiK za najkorzystniejszą uznał propozycje najtańsze, a te przedstawiło konsorcjum polskich spółek fotolotniczych w składzie: OPEGIEKA Elbląg (lider), Gispro Szczecin oraz MGGP Aero Tarnów. O ile zatem w postępowaniu nie wpłyną protesty, GUGiK zapłaci za ortofotomapy 8,0 mln zł, czyli o blisko 3 mln zł mniej, niż wynosił budżet zamówienia.

Przetarg na lotnicze skanowanie laserowe województwa lubuskiego oraz opracowanie produktów pochodnych podzielono z kolei na 4 części. Również w tym przypadku we wszystkich częściach wystartowało wspomniane konsorcjum trzech polskich spółek fotolotniczych. Jego ofert została jednak uznana za najkorzystniejszą tylko w dwóch częściach. W dwóch pozostałych GUGiK wskazał propozycje tańsze, przedstawione przez krakowską firmę KPGeo.

O ile zatem w postępowaniu nie wpłyną protesty, Urząd podpisze z konsorcjum firm OPEGIEKA, Gispro i MGGP Aero umowy o wartości 1,22 mln zł, a z KPGeo – o wartości 930 tys. zł. Łączy budżet zamówienia wynosił z kolei 2,4 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dzizas! Czemu jest na klasie 1??? Nie będzie go na NMPT!
 1 
odpowiedz zgłoś
hmmm Zaskakujące rozstrzygnięcie.
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS