wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-17| Geodezja, Przetargi

Rusza digitalizacja PZGiK w trzech świętokrzyskich powiatach

Powiaty skarżyski, konecki i starachowicki rozstrzygnęły wspólny przetarg na digitalizację materiałów państwowego zasobu geodezyjnego.


Rusza digitalizacja PZGiK w trzech świętokrzyskich powiatach

Celem podpisanych umów jest przetworzenie dokumentacji papierowej PZGiK do postaci elektronicznej, aktualizacja bazy danych rejestrów przestrzennych, a także opracowanie metodyki digitalizacji bieżącego zasobu wraz z dostarczeniem i wdrożeniem niezbędnego narzędzia wspomagającego ten proces. Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada br.

Przetarg podzielono na trzy części, z których każda obejmuje inny powiat. W powiecie skarżyskim do zeskanowania jest około 1 mln stron przeliczeniowych A4, w koneckim – ponad 1,5 mln, a w starachowickim – niecałe 1,3 mln.

Wszystkie trzy części wykona firma Top-Info z Kielc. Łączna wartość podpisanych z nią umów wynosi blisko 4,5 mln zł. To o około 20 tys. zł mniej, niż wyniósł budżet zamówienia.

Przetarg jest częścią wartego 6,8 mln zł projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Świętokrzyskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
i w tych czasacch takie sprawy!!!! Wszystkie ostatnie przetargi na sklonowanie dokumentacji idą między 60 a 75% budżetu zamawiającego. A tu taki rarytasik 99,5% i niech mi ktoś powie kto zał cenę Zamawiającego i oczywiście nikt inny nie spełniał wymogów SIWZ. Śmierdzi z Kielc aż do Warszawy
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: i w tych czasacch takie sprawy!!!! trzeba uaktualnić - już idą za 40 do 50% budżetu zamawiającego, pojawiają się firmy znikąd, zatrudniające "za miskę ryżu"
odpowiedz zgłoś
patrzę i nie dowierzam wszystko pięknie - narzędzie do skanowania jest tylko jedno właściwe jak polityka naszej ukochanej partii robotniczej - i też bym zapomniał znajomość budżetu który został podany tylko jednej zaprzyjaźnionej firmie X. To się Panowie na powiatach świętokrzyskich bawią.
odpowiedz zgłoś
~ To są bardzo poważne zarzuty. Czy @Gość zdaje sobie sprawę, że jeśli są bezpodstawne zamawiający zgłosi to na policję i będzie skucha ? A co na to zamawiający i firma X oraz Y ?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: ~ myślę że nawet można to zgłosić do CBA, ciekawe jak z terminami bo poprzednie trzy powiaty słabiutko brak wiedzy w tych tematach tej firmy
odpowiedz zgłoś
odp: ~ jakby dobrze popatrzeć to sporo ciekawych rzeczy można znaleźć, nie koniecznie w tym przetargu
odpowiedz zgłoś
Oczywiście że ustawka Firma X przygotowuje dokumentację przetargową na zamówienie Zamawiającego. Tylko, że ta firma X przygotowuje przetarg pod swojego cichego wspólnika czyli firmę Y. Firma X przygotowuje również wyjaśnienia do SIWZ podczas przetargu. Warunki w przetargu są tak rozpisane, żeby zniechęcić lub uniemożliwić uczestnictwo innym, aby wygrał swój. jak to się robi wszyscy wiedzą. Tak będzie dopóki będzie zlecane opracowanie dokumentacji przetargowej na zewnątrz. Kto za tym stoi oczywiście firma X.
 2 
odpowiedz zgłoś
patrzę i nie dowierzam Pięknie ustawione.
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: patrzę i nie dowierzam W którym miejscu ustawione? Proszę wyjaśnić bo nie kumam.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: polecam lekturę OPZ i strony wykonawcy
zgłoś
odp: odp: patrzę i nie dowierzam prosze o wyjasnienie
zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS