wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-17| GIS, Teledetekcja

Nowe ortofotomapy miast w Geoportalu

Na Geoportal.gov.pl udostępniono nowe ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm dla dwóch miast.


Nowe ortofotomapy miast w Geoportalu
Nowe ortofotomapy miast w Geoportalu <br />
Zasięg ortofotomapy dla aglomeracji poznańskiej
Zasięg ortofotomapy dla aglomeracji poznańskiej

Pierwsza to ortofotomapa Elbląga opracowana z pikselem 5 cm w przestrzeni barwnej RGB oraz CIR na zlecenie miejscowego samorządu, która pokrywa około 104 km kw. Od tego tygodnia dane te są dostępne zarówno do pobierania, jak i przeglądania w usługach WMS i WMTS.

Kolejną nowością jest nowa ortofotomapa dla Poznania i okolic pokrywająca łącznie 320 km kw. (patrz mapa obok). Wprawdzie dane te są dostępne do pobierania już od lutego, ale od tego tygodnia można je również przeglądać w Geoportalu oraz w usługach sieciowych.

A skoro o usługach sieciowych mowa, GUGiK poinformował, że 15 marca – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – wyłączył serwisy WMS i WMTS z ortofotomapą dostępne pod starymi adresami. Nowe adresy są następujące:

 • WMS: https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGIK/ORTO/WMS/StandardResolution
 • WMTS: https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGIK/ORTO/WMTS/StandardResolution

Adresy usługi dla ortofotomapy o najwyższej rozdzielczości pozostają bez zmian.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No i #$%!!a... Teraz ani nowe ani stare adresy nie działają i nie ma jak dodać podkładu z orto z GUGiK. Jak coś nie jest zepsute to po co naprawiać?
odpowiedz zgłoś
odp: No i #$%!!a... Bo dzisiaj od 14 jest modernizacja systemów Gugik
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS