wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-04| Firma

Jak minął pandemiczny rok u producentów lidarów?

W przypadku obu czołowych producentów skanerów laserowych notowanych na giełdzie – amerykańskich firm Faro oraz Velodyne, rok 2020 upłynął pod znakiem spadku przychodów.


Jak minął pandemiczny rok u producentów lidarów? <br />
Skaner Velodyne Velabit
Skaner Velodyne Velabit

Przychody Faro Technologies spadły o ponad 20% do 304 mln dolarów. Jeszcze bardziej spadła wartość zamówień złożonych w ubiegłym roku – o 27% do poziomu 306 mln dol. Jednak mimo gorszego roku spółka zakończyła ten okres „nad kreską” – zanotowała bowiem zysk netto w wysokości 0,6 mln dolarów. W porównaniu do przychodów wartość ta jest wprawdzie niewielka, ale warto przypomnieć, że rok 2019 spółka zamknęła stratą w wysokości aż 62 mln dolarów.

Optymistycznym akcentem w najnowszym raporcie finansowym Faro jest także wzrost sprzedaży w IV kwartale – osiągnął on 93 mln dolarów, co w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim oznacza wzrost aż o 31%.

Spadek przychodów rok do roku zanotowała także firma Velodyne. Wartość jej sprzedaży wyniosła 95 mln dolarów, a więc o 6 mln dol. mniej niż rok wcześniej. Rok 2020 spółka zakończyła „pod kreską” stratą netto w wysokości blisko 150 mln dolarów (w porównaniu do 67 mln dol. straty rok wcześniej). Mimo to władze spółki patrzą w przyszłość z dużym optymizmem. W komentarzu do wyników finansowych stwierdzają, że wartość sprzedaży w tym roku może sięgnąć nawet 1 mld dolarów!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS