Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-02| GIS, Mapy

Wrocław publikuje mapę zlikwidowanych "kopciuchów"

Mieszkańcy Wrocławia wymienili – z wykorzystaniem miejskich środków – już ponad 9,5 tys. pieców. Na opublikowanej mapie można zobaczyć, w których częściach stolicy Dolnego Śląska zlikwidowano najwięcej „kopciuchów”.


Wrocław publikuje mapę zlikwidowanych "kopciuchów"
Najwięcej pieców zostało zlikwidowanych w Śródmieściu (4346 sztuk), na Krzykach (2277) i w dawnej dzielnicy Fabryczna (1699). W obrębie Psiego Pola wymieniono 904 kopciuchy, a w Starym Mieście 279.

Rekordzistką wśród wrocławskich ulic jest ul. Jedności Narodowej, która w ostatnich latach „straciła” aż 191 pieców na paliwa stałe. Równie dobrze z walką o czyste powietrze radzą sobie mieszkańcy ulic: Żeromskiego (183 usunięte piece), Daszyńskiego (142), Traugutta (139) czy Pomorskiej (128).

– Lista „rekordowych” ulic nie dziwi, ponieważ jest zgodna z wynikami badań dotyczącymi zagęszczenia źródeł ciepła na paliwa stałe na terenie Wrocławia. Cieszy fakt, że wymianą pieców tak aktywnie zainteresowali się mieszkańcy kamienic, wpływając pozytywnie na komfort życia swój i swoich sąsiadów oraz znacznie poprawiając bezpieczeństwo budynków, w których żyją – podkreśla Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny.

W stolicy Dolnego Śląska do wymiany do 2024 roku są jeszcze piece w 18 tys. lokali.

Źródło: zmienpiec.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS