wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-23| Geodezja, GIS

Skierniewice uruchamiają geodezyjne e-usługi

Urząd Miasta Skierniewice poinformował, że kolejne geodezyjne sprawy można tu załatwić przez internet.


Skierniewice uruchamiają geodezyjne e-usługi

Dzięki wykorzystaniu technologii firmy Geobid w miejskim geoportalu obywatele mogą już składać wnioski o udostępnienie danych PZGiK: map, wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków oraz innych danych, np. kopii materiałów archiwalnych czy danych z rejestru cen nieruchomości. Druga nowość to płatności elektroniczne, które pozwalają pobrać zamówione dane tuż po uiszczeniu opłaty.

Kolejne nowe rozwiązanie obejmuje w pełni elektroniczną obsługę narad koordynacyjnych. Po złożeniu elektronicznego formularza będzie on automatycznie rejestrowany w systemie i widoczny dla zainteresowanych stron. Uwagi do projektu można wnosić po zalogowaniu do systemu. Protokół z narady wraz z podpisaną mapą, zawierającą uzgodniony projekt sieci, przesłany zostanie do wnioskodawcy również przy użyciu geoportalu. Taka forma narady skróci proces inwestycyjny – podkreśla na swojej stronie skierniewicki ratusz. Urząd zwraca ponadto uwagę na nowe narzędzie eksportu map wektorowych przeznaczone dla wykonawców prac geodezyjnych. Umożliwia ono pobranie zaznaczonego fragmentu mapy samodzielnie przez geodetę.

Źródło: UM Skierniewice


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
np. w Pasecznie to już od dawna takie usługi!
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: np. w Pasecznie we wszystkich powiatach z geobid już dawno takie usługi, a Miasto Skierniewice jak zwykle na czele od tyłu. Ehh
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS