wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-23| GIS

Global Mapper 22.1: nowe narzędzia 3D i formaty danych

Firma Blue Marble Geographics wypuściła wersję 22.1 popularnego oprogramowania geoprzestrzennego Global Mapper. Tradycyjnie nowe wydanie wyróżnia obsługa kolejnych formatów danych przestrzennych. Oprócz tego znajdziemy w nim dodatkowe opcje do wizualizacji w trzech wymiarach.


Global Mapper 22.1: nowe narzędzia 3D i formaty danych

Jedną z najmocniejszych stron tej aplikacji jest obsługa bogatego spektrum formatów danych przestrzennych. Obecnie producent programu deklaruje możliwość eksportu bądź importu ponad 250 różnych rozszerzeń. Wraz z wersją 22.1 ich lista wydłużyła się o kilka punktów. Nowy Global Mapper pozwala bowiem na eksport plików COG (Cloud-Optimized GeoTiff) oraz import modeli budynków w formacie IFC i chmur punktów z ręcznych skanerów laserowych marki GeoSLAM.

W aplikacji udoskonalono ponadto przeglądarkę danych 3D. Program pozwala np. zapisać widok 3D, a także zablokować widok na wybranym obiekcie, aby wygodnie oglądać go z różnych stron. Do programu dodano też operatory przestrzenne „Union” i „Difference” oraz umożliwiono generowanie wykresu na podstawie danych z kilku warstw.

Koszt standardowej licencji na ten program wynosi niecałe 550 dolarów.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS