Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-19| Sprzęt

Geodezyjne inicjatywy współpracy nauki i biznesu nagrodzone

Poznaliśmy laureatów 9. edycji programu Mozart, w ramach którego Wrocławskie Centrum Akademickie wspiera tworzenie partnerstwa między wrocławskimi przedsiębiorcami a naukowcami. Wśród nagrodzonych są aż 4 projekty związane z GIS-em i geodezją.


Geodezyjne inicjatywy współpracy nauki i biznesu nagrodzone

Organizatorem programu Mozart jest prezydent Wrocławia, a za realizację zadania odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocławskie Centrum Akademickie) w miejscowym urzędzie miejskim. Inicjatywa jest realizowana od 2012 roku. W tym czasie dofinansowanie otrzymało ponad 200 partnerstw naukowo-biznesowych. Program przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i zatrudniają na terenie Wrocławia co najmniej dwie osoby na podstawie umowy o pracę i działają w partnerstwie z naukowcami, którzy mają co najmniej stopień doktora i są zatrudnieni w charakterze pracownika badawczego lub badawczo-dydaktycznego na uczelni czy w instytutach naukowych PAN, instytutach badawczych i międzynarodowych instytutach naukowych.

Wśród 31 tegorocznych laureatów aż czterech reprezentuje szeroko rozumianą branżę geodezyjną. Są to:

  • Dr inż. Paweł Bogusławski (Instytut Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu). We współpracy z firmą SHH tworzy on bazodanowe narzędzie informatyczne do analizy 3D obszarów miejskich w kontekście podziemnej budowy geologicznej.
  • Dr inż. Paweł Dąbek (Instytut Kształtowania i Ochrony Środowiska UPWr). Wspólnie z firmą Ansee Consulting zajmuje się rozwojem stosowanych oraz wprowadzeniem nowych usług z zakresu wykorzystania danych spektralnych oraz fotogrametrii satelitarnej i niskopułapowej w ocenie oraz badaniach cech środowiska.
  • Dr hab. inż. Piotr Krajewski (Instytut Gospodarki Przestrzennej UPWr). Razem z firmą PHU Dworniczak rozwija zintegrowany system wspomagania decyzji w zakresie oceny wpływu inwestycji na krajobraz w kontekście wyzwań związanych z adaptacją do zmian klimatu (fot.).
  • Dr inż. Izabela Wilczyńska (IGiG UPWr), która wspólnie z firmą GEOSTER pracuje nad wielosensorowym urządzeniem do pomiaru parametrów drogi szynowej wraz z oprogramowaniem.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS