wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-18| Geodezja, Przetargi

Trzecie podejście do budowy bazy punktów osnowy ewidencyjnej powiatu piotrkowskiego

Związek Powiatów Województwa Łódzkiego po raz trzeci ogłosił wart około 4 mln zł przetarg na dostawę baz danych punktów geodezyjnej osnowy ewidencyjnej dla powiatu piotrkowskiego.


Trzecie podejście do budowy bazy punktów osnowy ewidencyjnej powiatu piotrkowskiego

Pierwsze zamówienie, ogłoszone w lipcu ubiegłego roku, unieważniono, gdyż wszystkie złożone oferty znacząco przekraczały budżet postępowania. Drugie postępowanie ogłoszono w pierwszych dniach stycznia. Unieważniono je jednak, gdyż było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy. Jak wyjaśnia ZPWŁ, ogłoszenie o przetargu wysłano do publikacji pod koniec ubiegłego roku, ale ukazało się już po 1 stycznia, po wejściu w życie nowego Prawa zamówień publicznych. Należało zatem ponownie rozpisać przetarg, dostosowują jego dokumentację do nowych regulacji.

Tym razem oferty (w odniesieniu do jednej lub dwóch części) można składać do 15 marca.

Efektem końcowym zamawianych prac ma być utworzenie bazy danych punktów osnowy ewidencyjnej w układzie 2000. Punkty te służyć będą do obliczenia współrzędnych punktów granicznych przy kolejnych opracowaniach geodezyjnych na przedmiotowym obszarze. Celem prac nie jest więc tylko inwentaryzacja punktów osnowy, ale przede wszystkim wyrównanie sieci kątowo-liniowej z zastosowaniem odszukanych punktów nawiązania.

Prace podzielono na 7 części, które dotyczą gmin:

 • cz. 1 – Moszczenica (15 obrębów),
 • cz. 2 – Moszczenica (15 obrębów),
 • cz. 3 – Sulejów (21 obrębów),
 • cz. 4 – Wola Krzysztoporska (17 obrębów),
 • cz. 5 – Wola Krzysztoporska (17 obrębów),
 • cz. 6 – Wola Krzysztoporska i Sulejów (odpowiednio 10 i 7 obrębów).

Przedmiotem części 7 jest natomiast weryfikacja powyższych prac.

Przetarg jest częścią projektu „Budowa systemu informacji przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez powiaty z terenu województwa łódzkiego” o wartości 59 mln zł. W jego ramach dotychczas ogłoszono przetargi m.in. na modernizację EGiB, dostawę baz BDOT500 i GESUT oraz skanowanie dokumentacji PZGiK.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bardzo rozsądne rozwiązanie. Najpierw osnowa ewidencyjna a dopiero później inne prace w tym modernizację.
 2 
odpowiedz zgłoś
Ono jest rozsądne. Tylko dlaczego robią to za wykonawców starostowie (ZPWŁ) i dlaczego nazywa się ona (ta osnowa) "ewidencyjna"? Czy taka osnowa "ewidencyjna" może być wykorzystana także do innych prac (ewentualnie jakich)? Czy zamawiający przewidział także zamówienie np. instrumentów pomiarowych lub zatrudnienie geodetów (w tym kierownika prac geodezyjnych, o którym mowa w § 10.1 gniota II)?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Ono jest rozsądne. To przecież będzie odpowiadało żywotnym interesom naszego społeczeństwa!
 1 
zgłoś
odp: Ono jest rozsądne. No tak. Rzeczywiście - stać nas.
 1 
 1 
zgłoś
Ludu Geodezyjny: co na to WINGiK?!, Co na to inne służby?! Co to jest osnowa ewidencyjna?! Takie pojęcie nie występuje w obowiązujących przepisach. Co to za potworek? Przecież zadaniem starosty jest zakładanie osnów szczegółowych (art. 7d pkt. 3 Pgk). Jeśli natomiast miałaby to być osnowa pomiarowa, to według gniota II (§ 5.2, § 10.1) - zadanie to należy do wykonawców prac geodezyjnych. Jeśli zatem Związek Powiatów Województwa Łódzkiego nie jest wykonawcą prac geodezyjnych tylko reprezentuje jednostki sektora finansów publicznych - to należałoby zastanowić się także czy nie dochodzi tu do naruszenia art. 44 ustawy o Finansach publicznych.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS