wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-15| GIS, Przetargi

Brak chętnych do modernizacji kolejowego GIS-u

W wartym 4,5 mln zł przetargu PKP Polskich Linii Kolejowych na rozbudowę Systemu Informacji dla Linii Kolejowych (SILK) nie wpłynęła żadna oferta.


Brak chętnych do modernizacji kolejowego GIS-u

SILK jest systemem informacji przestrzennej zaprojektowanym w celu gromadzenia, analizowania i udostępniania danych związanych z infrastrukturą kolejową. Stanowi on obecnie jedno z kluczowych środowisk biznesowych funkcjonujących w PKP PLK. Przedmiotem unieważnionego zamówienia miało być:

 • Przeprowadzenie analizy dotyczącej możliwości aktualizacji Modułu LRS (Linear Referencing System) w SILK służącego do gromadzenia, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych wektorowych i opisowych o sieci kolejowej. Pod uwagę brane było zarówno dalsze bazowanie na oprogramowaniu firmy Bentley Systems, jak i skorzystanie z otwartych rozwiązań informatycznych np. działających w środowisku webowym.
 • Opracowanie w Module LRS narzędzia do utrzymywania w SILK linii nowoprojektowanych.
 • Implementacja w SILK mechanizmu automatycznej aktualizacji danych przestrzennych dostarczanych na potrzeby mapy promocyjnej dostępnej na stronie plk-inwestycje.pl.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
odpowiedź rynku mam nadzieję, że nie zmierza to do zamówienia z wolnej ręki:-) i Zamawiający ponownie przygotuje postępowanie, uprzednio dowiedziawszy się we własnym zakresie czy da się obsługiwać LRS bez Bentleya i wykreśli idiotyczne zapisy o analizie możliwości... bo to nie praca badawcza. Polecam postępowanie dwuetapowe, mając nadzieję, że po 10-ciu latach używania systemu i juz przeprowadzonym dialogu technicznym, Zamawiający osiągnął wiedzę co powinni zaprezentować potencjalni wykonawcy
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
no no to musi być bardzo porządnie zbudowany system, kawał dobrego softu, skoro nie ma śmiałków do jego rozbudowy 0_0
 9 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS