wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-08| Geodezja, Instytucje

W mikołowskim starostwie automat pomoże załatwić sprawę

W Starostwie w Mikołowie telefonicznych informacji o załatwianiu geodezyjnych spraw od niedawna udziela automatyczny asystent głosowy, tzw. voicebot.


W mikołowskim starostwie automat pomoże załatwić sprawę <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Voicebot to oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji zaprojektowane do automatycznej obsługi rozmów telefonicznych. Jest ono coraz chętniej wykorzystywane do komunikacji w tych firmach i instytucjach, gdzie wykonuje się wiele powtarzalnych, czasochłonnych, rutynowych działań, a ich przebieg można zapisać w postaci ustalonych reguł.

Jak wyjaśnia mikołowskie starostwo, wdrożony w tym urzędzie voicebot nie tylko podpowie, jak złożyć wniosek, skąd pobrać pusty formularz i jak go wypełnić, ale też wie, jakie dokumenty trzeba załączyć do wniosku, czy inna osoba niż wnioskodawca może odebrać zamówione dokumenty, a nawet czym różni się mapa zasadnicza od ewidencyjnej. „Jego wielką zaletą jest umiejętność prowadzenia kilku niezależnych rozmów jednocześnie, co niewątpliwie wpłynie na szybkość pozyskania szukanej informacji i załatwienie Państwa spraw w naszym Urzędzie” – podkreśla na swojej stronie internetowej starostwo. Zapowiada jednocześnie, że wkrótce opublikowany zostanie film, który przybliży działanie tego wynalazku petentom.

Z voicebotem można się połączyć pod numerem 32 32 48 271 lub przez centralę starostwa (32 32 48 100, wewn. 5).

Jak voicebot radzi sobie w praktyce?

Zadzwoniliśmy pod podany numer i zapytaliśmy, jak możemy kupić mapę zasadniczą. Bot kobiecym głosem wyjaśnił nam, jakie formularze mamy wypełnić i gdzie je znaleźć. Następnie zapytał, czy chcemy załatwić sprawę elektronicznie czy tradycyjnie. Gdy wskazaliśmy ten pierwszy sposób, polecił nam skorzystanie z portalu ePUAP, SEKAP bądź powiatowego sklepu internetowego. Zastrzegł jednocześnie, że wniosków nie należy składać przez e-mail.

Zapytaliśmy się ponadto, ile kosztuje mapa zasadnicza. W odpowiedzi bot odesłał nas do tabeli 13 załącznika ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo Powiatowy A Mińsk jeszcze tego nie ma ?
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Brawo Powiatowy hahhahaha dobre :D
odpowiedz zgłoś
automaty wszystkich nas zastąpią, pytanie tylko kiedy?
odpowiedz zgłoś
Oby nie było to proroctwo, bo aż żal patrząc na film https://www.facebook.com/984633874974354/videos/26 3817898441506
odpowiedz zgłoś
Cyt. "zapytaliśmy się ponadto, ile kosztuje mapa zasadnicza. W odpowiedzi bot odesłał nas do tabeli 13 załącznika ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne." Brawo!Zdolna bestia! Sprawę załatwił jak prawdziwa pani Zosia z ośrodka.
 5 
odpowiedz zgłoś
Zmiany... zmiany... zmiany... Teraz pora na automatycznego weryfikatora.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Zmiany... zmiany... zmiany... potem jeszcze tylko automatyczny geodeta, a pieniążki pójdą do producentów sprzętu, automatyki i robotyki i software'u. Także gratulacje kolegom mierniczym przysięgłym, jeszcze za ich życia ziści się ich sen - zostaną mierniczymi emerytowani bez ich inicjatywy.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Postępu nie zatrzymamy. Inaczej do tej pory byśmy liczyli i kartowali ręcznie. Na ile należałoby dziś wycenić taką pojedynczą MDCP, żeby pokryć koszty i jeszcze godnie zarobić?
zgłoś
Postępu nie zatrzymamy. Są zdjęcia lotnicze, są drony, jest lidar.
 1 
zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS