wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-03| Geodezja, Teledetekcja

Ile danych przyjęto do zasobu w 2020 r.?

Jak wylicza Główny Urząd Geodezji i Kartografii, w 2020 roku Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny został wzbogacony o nowe lub zaktualizowane dane przestrzenne dla obszaru ponad 70% powierzchni kraju.


Ile danych przyjęto do zasobu w 2020 r.? <br />
Dane NMT przyjęte do zasobu w 2020 r. (mapy.geoportal.gov.pl
Dane NMT przyjęte do zasobu w 2020 r. (mapy.geoportal.gov.pl
Ile danych przyjęto do zasobu w 2020 r.? <br />
Źródło: GUGiK
Źródło: GUGiK
W ubiegłym roku zasób wzbogacił się o 225 283 zdjęcia lotnicze, w tym 27 783 zleconych przez GUGiK, a 197 508 przez inne podmioty. 224 790 km kw. zyskało nową ortofotomapę w różnej rozdzielczości, przy czym na zlecenie urzędu zrealizowano ją dla 91 406 km kw., a 133 384 km kw. objęły zlecenia innych instytucji.

Do zasobu przyjęto również opracowania obejmujące numeryczny model terenu (NMT) dla 236 158 km kw., w tym na zlecenie GUGiK wykonano je dla 93 410 km kw., a na zlecenie innych instytucji – dla 142 748 km kw. Natomiast numeryczny model pokrycia terenu (NMTP) wykonano dla 2777 km kw., w tym 2205 km kw. na zlecenie GUGiK, a 572 – innych podmiotów.

PZGiK w ubiegłym roku wzbogacił się również o dane pomiarowe LiDAR łącznie dla 2920 km kw., w tym pozyskane na zlecenie GUGiK objęły 2205 km kw., a innych podmiotów 715 km kw. Bazę danych obiektów topograficznych (BDOT10k) zaktualizowano dla 121 powiatów, w tym na zlecenie GUGiK – 61, a innych podmiotów 60.

Szczegółowy zasięg danych opracowanych w 2020 roku można znaleźć w serwisie mapy.geoportal.gov.pl w sekcjach: „Monitoring pozyskiwania danych” oraz „Skorowidze”.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dużo Kto to wszystko przyjmuje? Dajcie link do kompozycji mapowej na geoportalu i liczbę sekcji w skali, bo dla geodetów to czarna magia.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS