wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-01| Teledetekcja, Przetargi

Kto wykona ortofotomapę kraju dla ARiMR?

W wartym blisko 30 mln zł przetargu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wykonanie zdjęć lotniczych oraz ortofotomapy dla 451 tys. km kw. wpłynęły trzy oferty.


Kto wykona ortofotomapę kraju dla ARiMR? <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
Kto wykona ortofotomapę kraju dla ARiMR? <br />
Dane do pozyskania w 2021 r.
Dane do pozyskania w 2021 r.
Kto wykona ortofotomapę kraju dla ARiMR? <br />
Dane do pozyskania w 2022 r.
Dane do pozyskania w 2022 r.
Kto wykona ortofotomapę kraju dla ARiMR? <br />
Dane do pozyskania w 2023 r.
Dane do pozyskania w 2023 r.

Zamówienie obejmuje pozyskanie do końca 2023 roku:

 • zdjęć lotniczych w barwach rzeczywistych oraz bliskiej podczerwieni,
 • ortofotomapy w rozdzielczości 25 cm,
 • danych wektorowych identyfikujących zmianę pokrycia terenu dla działek referencyjnych.

Prace podzielono na dwie części, które obejmują dane dla obszarów określonych jako OB1 (228 tys. km kw.) i OB2 (223 tys. km kw.). Harmonogram ich pozyskiwana w latach 2021-2023 prezentują mapy obok.

W postępowaniu wystartowało trzech oferentów. Na wykonanie ortofotomapy dla obszaru OB1 ARiMR gotowa jest wyłożyć nieco ponad 15 mln zł. Najtańszą ofertę na to zadanie (o wartości 9,28 mln zł) przedstawiło konsorcjum kierowane przez Visimind Olsztyn, w skład którego wchodzą także czeskie spółki: Georeal, Primis oraz Reckord – outsider broadcasting. Z kolei konsorcjum firm Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg wyceniło swoje usługi na 13,84 mln zł.

W części 2 (o szacunkowej wartości 14,5 mln zł) wystartowała jedynie firma MGGP Aero z Tarnowa. Jest ona gotowa pozyskać dane dla obszaru OB2 za nieco ponad 13 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zmiany, zmiany Chyba po zatrzymaniach przez CBA i zmianach w zarządzie Mggp traci siły. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to może jakiś mały wiatr zmian? Czy na lepsze to się okaże. Trzymam kciuki za powodzenie projektu.
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
Foto No i nie będzie ortofotomapy dla ARiMRu, a trzeba było zostawić wymagania geodezyjne, a nie zmieniać na artystyczne.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Czeskie firmy...? Czy to nie są te firmy co położyły projekt orto całego województwa lubelskiego? Były tam spore kary. Coś Geomar i Geokart powinny wiedzieć w tym temacie.
 12 
 8 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS