wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-25| Prawo, Kataster

Rząd szykuje zmiany w zdobywaniu uprawnień rzeczoznawców majątkowych

Między innymi w związku z pandemią resort rozwoju przygotował projekt rozporządzenia, które ma zmienić zasady zdobywania uprawnień zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych.


Rząd szykuje zmiany w zdobywaniu uprawnień rzeczoznawców majątkowych

W projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie nadawania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości proponuje się przede wszystkim uszczegółowienie procedur w taki sposób, aby w przyszłości wyeliminować trudności napotkane na przestrzenni kilku ostatnich miesięcy, związanych z pandemią koronawirusa. Zaproponowano ponadto kilka zmian mających charakter porządkujący i doprecyzowujący.

Zmiana § 18 rozporządzenia zakłada uzupełnienie przepisu o normę regulującą możliwość odwołania albo zmiany przez ministra wcześniej wyznaczonego terminu postępowania kwalifikacyjnego. Tak jak w przypadku ogłaszania terminów egzaminów na nadchodzący rok będzie się to odbywało w drodze w drodze komunikatu publikowanego w Dzienniku Urzędowym ministerstwa. W związku z pandemią dodano ponadto przepis regulujący zwrot członkom komisji kwalifikacyjnej kosztów podróży prywatnym samochodem.

W projekcie usystematyzowano też procedury dotyczące potwierdzania odbycia praktyk zawodowych przez kandydatów na rzeczoznawców majątkowych oraz kwestie składania wniosków o nadanie uprawnień. Wskazano np., że kandydat na rzeczoznawcę może złożyć wniosek o nadanie uprawnień dopiero wtedy, gdy spełnił wszystkie wymogi wynikające z przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Ma to ukrócić coraz częściej pojawiające się sytuacje, gdy kandydat składa taki wniosek jeszcze w trakcie odbywania praktyk.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 marca. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, pierwsze postępowania kwalifikacyjne zaplanowane na ten rok mają się odbyć pod koniec I kwartału.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Za to GUGIK nic nie robi żeby zmienić rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych aby można było przystępować do egzaminu mimo pandemii.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Za to GUGIK Właśnie niech napiszą rozporządzenie, w którym dokładnie określą rozstaw biurka względem krzesła, uwzględniając współczynnik zakrzywienia kuli ziemskiej i co najważniejsze tendencję rozprzestrzeniania się wirusa. Niech starzy piszą z przodu a młodzi z tyłu, zgodnie z cyrkulacją powietrza w sali od nawiewu i kratki wentylacyjnej. Niech jedna osoba z komisji mierzy linijką standardyodstępów między biurkami. Myślę, że w gugiku powinni się tym czym prędzej zająć.Jak wiadomo wszystkie zawody mają egzaminy, cała gospodarka jest otwarta o obostrzenia dotknęły tylko najbardziej uciemiężoną grupę społeczna-geodetów.
 6 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS