wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-20| GNSS, Geodezja

Specjaliści z AGH badają układy torowe z wykorzystaniem techniki RTK/RTN

Pracownicy Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH kolejny już raz realizują prace badawczo-wdrożeniowe na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych SA.


Specjaliści z AGH badają układy torowe z wykorzystaniem techniki RTK/RTN
Specjaliści z AGH badają układy torowe z wykorzystaniem techniki RTK/RTN
Specjaliści z AGH badają układy torowe z wykorzystaniem techniki RTK/RTN

Tym razem badania dotyczą weryfikacji możliwości wykorzystania sieci stacji referencyjnych w pomiarach układu torowego przy użyciu techniki RTK/RTN. Sieć bazująca na pięciu zestawach stacji referencyjnych GNSS została zbudowana na obszarze województw śląskiego i małopolskiego.

Na potrzeby badań konieczna była współpraca z następującymi firmami:
• Leica Geosystems, która wypożyczyła zestawy stacji referencyjnych GNSS i zainstalowała sieć.
• Śląską Grupą Geodezyjną, która wykonała pomiar geometrii torów z zastosowaniem różnych, specjalistycznych technik bazujących na wózkach pomiarowych.

W pracach biorą udział: prof. Michał Strach, dr Rafał Kocierz, dr Arkadiusz Kampczyk, dr Paulina Lewińska, mgr Katarzyna Dybeł, mgr Przemysław Grabias i studenci Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Plk Wszystko ładnie pięknie, są nawet opracowania na ten temat. Co z tego jak w inspektor w KODGIK będzie się upierał przy pomiarze strzałek.
 1 
odpowiedz zgłoś
GEDO Ostatnie dwa tygodnie używałem GEDO. Trzeba przyznać, ze pozwala na uzyskanie bardzo duzo zaawansowanych informacji o geometrii torów. Ale szybkość pomiaru zależy głównie od ustawienia instrumentu i nawiązania. Jest pare spraw które producent moglby poprawić. Np. Możliwość włączenia kamery podczas celowania albo możliwość pomiaru na pryzmat z włączonym laserem wskazującym. Brakuje mi tego jako, ze przyzwyczaiłem się do Leica.
 1 
odpowiedz zgłoś
..... Proszę mi powiedzieć co to daje, jakie z tego ludzie będą mieli korzyści? I czy przyśpieszy to pociągi?
odpowiedz zgłoś
:) Chyba coś podobnego już było: https://geoforum.pl/news/25775/pomorskie-uczelnie- opracuja-technologie-pomiaru-trajektorii-pociagow https://geoforum.pl/news/27003/pkp-plk-ma-nowoczes ny-system-pomiaru-toru
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS