Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-18| GIS, Firma

GIAP złotym partnerem QGIS

Warszawska spółka GIAP stała się pierwszą polską firmą, która zdobyła status złotego sponsora QGIS – wykorzystywanego na całym świecie otwartego oprogramowania geoinformacyjnego. Obecność w tym prestiżowym gronie ma otworzyć drogę do ekspansji na rynki zagraniczne.


GIAP złotym partnerem QGIS

Poza GIAP na liście złotych sponsorów QGIS znajdziemy jeszcze tylko 7 podmiotów: NVV (Związek Komunikacyjny Północnej Hesji), rosyjski NextGIS, szwajcarski OpenGIS.ch, a także grupy użytkowników QGIS z Danii, Niemiec, Szwecji i Szwajcarii.

Stołeczna spółka od lat wspiera QGIS (dotychczas była jego srebrnym sponsorem) i pracuje nad rozwojem tego oprogramowania, modyfikując i uzupełniając podstawową wersję o funkcje przydatne dla jednostek administracji centralnej i samorządów.

– Od początku wiążemy naszą działalność z QGIS i jesteśmy dumni, że staliśmy się ich złotym partnerem – mówi Sławomir Hemerling-Kowalczyk, prezes GIAP, członek zarządu Sputnik Software. – Obecnie jesteśmy jednym z głównych dostawców oprogramowania wykorzystującego GIS dla samorządów w Polsce i mamy nadzieję, że uzyskany status pomoże nam w szybszej cyfryzacji sektora publicznego nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Tworząc produkty cyfrowe na bazie GIS, budujemy narzędzia usprawniające pracę administracji lokalnej. Nasze produkty cyfrowe umożliwiają np. automatyzację wydawania wypisów i wyrysów z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy też publikację on-line map i innych danych przestrzennych w różnych formatach – komentuje.

– Jesteśmy gotowi na to, żeby rozszerzyć naszą działalność poza Polskę i ubiegać się o klientów zagranicznych. Prestiżowa rola złotego partnera oprogramowania, które od lat wykorzystujemy, jest dla nas pierwszym krokiem w tym kierunku. Debiut na jednym z zachodnioeuropejskich rynków planujemy już w 2022 r. – zapowiada Sławomir Hemerling-Kowalczyk.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS