wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-08| GNSS, Geodezja

Wzrost zainteresowania usługami ASG-EUPOS

W 2020 roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii zanotował widoczny wzrost liczby aktywnych użytkowników systemu ASG-EUPOS.


Wzrost zainteresowania usługami ASG-EUPOS
Wzrost zainteresowania usługami ASG-EUPOS
Jak informuje GUGiK, pomimo pandemii COVID-19, liczba aktywnych subskrypcji w stosunku do roku 2019 wzrosła o ponad 12%. Zaobserwowany w ubiegłym roku wzrost jest znacznie wyższy od średniej tendencji wzrostowej odnotowanej w poprzednich latach, która kształtowała się na poziomie ok. 4,5% rok do roku. W grudniu 2020 roku liczba aktywnych użytkowników wynosiła ponad 4,5 tysiąca.

Przypomnimy, że w związku z wejściem w życie tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0 od 24 czerwca 2020 r. GUGiK udostępnił nieodpłatne pobieranie obserwacji satelitarnych z fizycznych stacji referencyjnych ASG-EUPOS w ramach serwisu POZGEO D z danymi podstawowej osnowy geodezyjnej. Warto też wspomnieć, że ubiegłoroczna nowelizacja ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne od 31 lipca 2020 r. zapewnia bezpłatny dostęp do korekt ASG-EUPOS do celów edukacyjnych (a więc dla szkół i uczelni), a także Ministerstwu Obrony Narodowej.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nowe standardy? Może trochę wymusili też wzrost nowymi standardami, wykreślając technikę RTK bez rozwiązania sieciowego. Pewnie sporadycznie stosowane (modernizacje, inwestycje), ale jednak. Właściwie dlaczego usunięto tę metodę?...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS