wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-07| Geodezja, GIS, Software

iGeoZUD oferuje automatyczne wykrywanie kolizji

Rozwijany przez firmę Geo-System moduł iGeoZUD do internetowej obsługi narad koordynacyjnych został 5 stycznia wzbogacony o funkcję pozwalającą na automatyczne badanie kolizji projektowanych sieci uzbrojenia terenu z istniejącymi instalacjami.


iGeoZUD oferuje automatyczne wykrywanie kolizji

Jeżeli w projekcie występują kolizje z istniejącymi sieciami, to dla danej narady pojawi się odpowiedni przycisk z komunikatem, za pomocą którego użytkownik zostanie przeniesiony do powiatowego portalu mapowego. W serwisie tym wyświetlona zostanie projektowana sieć na tle aktualnej mapy zasadniczej wraz z zaznaczonymi na czerwono miejscami styku obydwu tych sieci (fot. obok). Ponadto w oprogramowaniu Geo-Systemu istnieje możliwość przechodzenia pomiędzy poszczególnymi kolizjami ze wskazaniem na mapie i wyświetleniem informacji szczegółowych.

Obecnie z iGeoZUD korzystają 23 samorządy, tj. powiaty: działdowski, garwoliński, giżycki, grodziski, iławski, krasnostawski, międzychodzki, miński, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, średzki, węgorzewski, węgrowski, włodawski, wołomiński, wysokomazowiecki i żyrardowski, a także miasta Chełm i Biała Podlaska.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No boskie... jak rozumiem teraz koordynacja będzie robiona przez sztuczną inteligencję i ludzie nie będą już potrzebni. Po co się dublować. A poważnie... no fajnie ale przecięcie prostych z ustawionym filtrem ich typu to chyba nie jest aż taka rewolucja żeby robić z tego takie halo? Chyba, że chodziło o lokowanie produktu to się udało :-).
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: No boskie... prześlij do redakcji newsa o swoich rewolucyjnych osiągnięciach, to wtedy nie będą musieli wypełniać miejsca takimi drobnostkami
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: No boskie... Qgis > Wektor > Analizy > Przecięcia Linii i mam to samo. Od wielu wielu lat. Zobacz ile jeszcze tam opcji w tym Qgisie będzie można chwalić się nowościami przez kolejne 15 lat odtwarzając te funkcjonalności w niszowych softach w niestandardowych formatach plików w niestandardowym kodowaniu Mazovia. A teraz coś standardowego - dostanę tym razem GML z ośrodka z oprogramowaniem Geo-Systemu ? A może SWD z uwaga to dopiero będzie osiągnięcie z ilością kondygnacji ? A może o kurcze to będzie nowoczesne scalonego SWD gdzie część graficzna i opisowa będzie rozumiesz razem. Nie za dużych osiągnięć wymagam ?
 3 
zgłoś
odp: odp: No boskie... A np. taki Netflix to to samo co odpalenie z dysku jakiegoś zripowanego xvida na allplayerze... też nie wiem o co chodzi i czym tu się chwalić, miałem to już 15 lat temu i mogłem jeszcze własne napisy wgrać
 2 
zgłoś
odp: odp: No boskie... Najpierw to czego wymaga prawo, potem niech sobie robią wodotryski. Do dziś nie mogę dostać danych w prawnym formacie wymiany, eksporty SWD są ewidentnie skopane więc możliwości przekazania danych nie ma. Za to widzę że firma zajmuje się czymś co każdy może zrobić za darmo o ile tylko miałby dane w jakimś standardzie. Standard to jak się wydaje takie trudne słowo do zrozumienia i dla GGK i dla Geo-Systemu.
 1 
zgłoś
odp: odp: No boskie... no to jak można robić za darmo to rób bracie ile wlezie. Co ma SWDE do koordynacji? Chyba tylko Bóg i ty raczycie wiedzieć. Sam Podniecasz się tym, że inni się podniecają, a nie ma czym.
 1 
zgłoś
odp: odp: No boskie... Ano to, że nie chciałbym oglądać tych filmów na Allplayerze w VHS - a dane które dostaję z systemu Geo-Systemu tak właśnie wyglądają. Te kasetki z lat 90 nijak mi do współczesnych odbiorników nie pasują. Nachalna promocja systemów które nie realizują prawnych obowiązków budzi zaś mój sprzeciw.
 3 
zgłoś
odp: odp: No boskie... w którym miejscu system igeozud nie realizuje prawnych obowiązków?
 1 
zgłoś
odp: odp: No boskie... Mogę napisać czego nie spełnia z norm prawnych w formularzu rejestracji użytkownika ale tylko do np. iod@powiatminski.pl, chcesz ?
 1 
zgłoś
Drżę z podniecenia, IgeoCud przecina warstwy. A da radę te warstwy wyeksportować do czegoś z bazą ?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS