wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-21| GIS, Teledetekcja, Przetargi

ARiMR zamawia ortofotomapę całego kraju

Wykonanie zdjęć lotniczych oraz ortofotomapy dla 451 tys. km kw. jest przedmiotem przetargu ogłoszonego właśnie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


ARiMR zamawia ortofotomapę całego kraju <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
ARiMR zamawia ortofotomapę całego kraju <br />
Dane do pozyskania w 2021 r.
Dane do pozyskania w 2021 r.
ARiMR zamawia ortofotomapę całego kraju <br />
Dane do pozyskania w 2022 r.
Dane do pozyskania w 2022 r.
ARiMR zamawia ortofotomapę całego kraju <br />
Dane do pozyskania w 2023 r.
Dane do pozyskania w 2023 r.

Zamówienie obejmuje pozyskanie do końca 2023 roku:

 • zdjęć lotniczych w barwach rzeczywistych oraz bliskiej podczerwieni,
 • ortofotomapy w rozdzielczości 25 cm,
 • danych wektorowych identyfikujących zmianę pokrycia terenu dla działek referencyjnych.

Prace podzielono na dwie części, które obejmują dane dla obszarów określonych jako OB1 (228 tys. km kw.) i OB2 (223 tys. km kw.). Harmonogram ich pozyskiwana w latach 2021-2023 prezentują mapy obok.

Dzięki przetargowi zdjęcia lotnicze i ortofotomapy zostaną wykonane dla całego kraju, przy czym 7 województw (pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie) zostanie zobrazowanych dwukrotnie. Dane te będą wykorzystane przede wszystkim w systemie identyfikacji działek rolnych LPIS. Po opracowaniu powinny być również dostępne do bezpłatnego pobrania z Geoportalu.

Oferty można składać do 22 stycznia. Wadium wynosi 180 tys. zł dla części 1 i 170 tys. zł dla cz. II.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a porozumienie ? Chyba zabrakło porozumienia między ARiMR a panem Ministrem - Prezesem ?
 2 
odpowiedz zgłoś
Wróżba: MGGP AERO ?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Czyli przez następne lata będą tylko ortofotomapy Arimru 25 cm ?
odpowiedz zgłoś
plany Plany masz w grupie "Monitoring pozyskiwania danych" na geoportalu. Są tam inne planowane naloty. Fun fact: Aglomeracja kalisko-ostrowska zrobił naloty 5 i 10cm dla dużej części województwa wielkopolskiego w ~kwietniu 2019 i trzyma je de facto w szufladzie po dziś dzień. Czy słusznie wydaje się że nowy geoportal aglomeracji kalisko-ostrowskiej za 8mln zł nie jest specjalnym powodem do dumy? Nie wiem...
odpowiedz zgłoś
odp: plany to raczej wina nierzetelnych wykonawców np. pomimo podpisanych umów brak danych także dla miast Elbląg, Wrocław. Nie wykonali projektów bądź zrealizowali niezgodnie z zapisami umów (Republika Bananowa?), więc w jaki sposób miałyby trafić do zasobu? No chyba, że gdzieś czekają cierpliwie na przyjęcie zawinięte w sreberko.
 2 
 3 
zgłoś
odp: plany Wykonawcy produkty robią, to na ogół zamawiający biorąc przykład ze Stolycy zamawia fotoplany czy inne wyroby ortofotopodobne żeby nie musieć się z nikim dzielić zamówionymi za publiczne fundusze materiałami.
zgłoś
do lotnika Lotniku! Sugerujesz że miasta, za publiczne pieniądze, zamawiają produkt który wiedzą że nie będzie się nadawał do państwowego zasobu? Niech mnie ktoś wyjaśni to bo brzmi jak skrajna niegospodarność! Co do Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej nie wiem jaki jest sens(powód) robić orto 5cm (miasta) i 10cm (reszta) i trzymać je przeszło rok w szufladzie... Kalisz w swoim mips ma orto 10cm z 2012 roku :( A Sieradz ma tegoroczne 5cm i przy tym wygrywa nagrody i ma bardzo fajny portal :/
 2 
zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS