wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-16| GIS, Edukacja

Wygraj indeks Politechniki Warszawskiej

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ogłasza 4. edycję ogólnopolskiego Konkursu Geoinformatycznego dla uczniów szkół średnich. Eliminacje konkursu startują już 2 stycznia.


Wygraj indeks Politechniki Warszawskiej <br />
fot. PW
fot. PW

Eliminacje będą miały charakter konkursu internetowego. Z kolei etap centralny i finał konkursu odbędą się na Politechnice Warszawskiej. Dokładne miejsca spotkania zostaną podane po zakończeniu eliminacji.

Etap 1 (2 stycznia – 28 lutego 2021 r.)
: Eliminacje Konkursu odbywają się drogą internetową. Udział w pierwszym etapie wymaga zarejestrowania się na platformie konkursowej, gdzie zostają udostępnione zadania w formie testu zamkniętego wielokrotnego wyboru. Uczniowie rozwiązują zadania samodzielnie w domu. Po zalogowaniu się uczestnik Konkursu ma ograniczony do 30 minut czas na udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Test składa się z 30 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności.

Etap 2 (19 marca 2021 r.): Etap Centralny odbywa się w laboratorium komputerowym. Spośród wszystkich uczniów biorących udział w eliminacjach wyłanianych jest 30 uczniów o najwyższej liczbie punktów. Po potwierdzeniu udziału w dalszej części Konkursu te osoby zostają zaproszone do udziału drugim etapie, który ma charakter pisemny i obejmuje zarówno pytania teoretyczne, jak i praktyczne zadania na komputerach.

Etap 3 (19 marca 2021 r.): Do części finałowej Komisja Konkursowa kwalifikuje 10 najlepszych uczestników. Trzeci etap odbywa się w formie ustnej w dniu zakończenia etapu centralnego. Uczestnik musi wykonać zadanie, a następnie omówić uzyskane wyniki i odpowiedzieć na pytania Komisji Konkursowej. Na podstawie wyników Finału Komisja Konkursowa wyłania 3 laureatów. Finaliści, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymują tytuł: Laureata I, II i III miejsca.

Laureaci Konkursu uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia I stopnia na kierunku Geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej bez egzaminu, z pominięciem procedury kwalifikacyjnej. Uprawnienia te będą obowiązywać w najbliższym lub kolejnym roku akademickim następującym po roku akademickim/szkolnym, w którym odbywa się Konkurs.

Szczegóły

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS