wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-16| Geodezja, Teledetekcja, Software

Mobilna aplikacja ułatwi pracę każdego skanera Leica

Zaprezentowana ponad roku temu mobilna aplikacja Leica Cyclone Field 360 od teraz jest kompatybilna już ze wszystkimi naziemnymi skanerami laserowymi tej marki.


Mobilna aplikacja ułatwi pracę każdego skanera Leica

Początkowo program obsługiwał wyłącznie skanery Leica BLK360, teraz współpracuje również z innymi modelami tego producenta, w tym z serią ScanStation P.

Dzięki programowi użytkownik może jeszcze w terenie: przeglądać skany, kontrolować jakość danych i przygotować je do dalszego przetwarzania w biurze przy użyciu oprogramowania desktopowego Cyclone Register 360 przeznaczonego do rejestracji skanów. Jak zapewnia producent, transfer ten odbywa się bez jakiejkolwiek straty na jakości danych, a aplikacja jest prosta w obsłudze, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Cyclone Field 360 pozwala także wzbogacać chmurę o treści ułatwiające późniejszą interpretację danych, np. notatki tekstowe i głosowe, zdjęcia czy filmy. Aplikacja jest dostępna zarówno dla systemu iOS, jak i Android. Jej pobranie jest bezpłatne, choć wymaga posiadania licencji na program Cyclone Register lub Register 360.

– Integracja skanerów ScanStation z serii P z aplikacją Cyclone Field 360 umożliwia wizualizację chmury jeszcze w terenie oraz usprawnia przepływ danych między biurem i terenem, zapewniając integrację z całym ekosystemem oprogramowania Cyclone – powiedział Gerhard Walter, starszy menedżer produktu w Leica Geosystems. – Klienci, którzy posiadają całą naszą ofertę skanerów laserowych, od teraz będą mogli znacznie łatwiej łączyć dane ze skanowania. Ponadto nie będą musieli kupować w tym celu dodatkowego sprzętu, bo aplikację można uruchomić na wybranym przez użytkownika urządzeniu do obsługi skanera – dodaje.

JK

Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS