wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-14| GIS, Teledetekcja, Imprezy

POLSA pokaże, jak wykorzystywać aplikacje satelitarne

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza na internetowe pokazy, w trakcie których zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania aplikacji satelitarnych w rolnictwie, leśnictwie oraz zarządzaniu kryzysowym.


POLSA pokaże, jak wykorzystywać aplikacje satelitarne <br />
fot. SatAgro
fot. SatAgro

Podczas trzygodzinnych spotkań uczestnicy dowiedzą się, jak działają poszczególne aplikacje, jakie dane wykorzystują i w czym mogą ułatwić pracę, zwłaszcza w administracji publicznej. Po części ogólnej rozpocznie się pokaz możliwości programów, a więc samodzielne ćwiczenia pod okiem ekspertów tworzących poszczególne rozwiązania. Zainteresowane osoby będą mogły również otrzymać licencje próbne ważne przez miesiąc.

Spotkanie poświęcone rolnictwu odbędzie się 16 grudnia. Podczas pokazu będzie można dowiedzieć się, co zdjęcia satelitarne mówią o polach uprawnych i w jaki sposób wspierają efektywne użytkowanie przestrzeni rolniczej. Uczestnicy poznają narzędzie do rolnictwa precyzyjnego i jego pozytywny wpływ na produkcję rolną i środowisko na przykładzie aplikacji SatAgro.

Podczas spotkania dotyczącego sytuacji kryzysowych (17 grudnia) uczestnicy nauczą się wykorzystywać technologie satelitarne do analizy odkształceń gruntu, jego osiadania oraz pozyskiwania informacji na temat terenów zagrożonych deformacjami. Dowiedzą się również o wartościach przemieszczeń terenu, posiądą wiedzę niezbędną do planowania przestrzennego i zabezpieczenia budynków, w tym zabytków. Aspekty te zostaną omówione na przykładzie aplikacji SATDEFO.

Pokaz poświęcony leśnictwu (18 grudnia) pokaże, jak przy wykorzystaniu jednego narzędzia (w tym przypadku Sat4est) można ułatwić zarządzanie lasami. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać zdjęcia satelitarne m.in. do analizy zwarcia koron, typów lasów czy detekcji zmian. Pokaz jest kierowany przede wszystkim do osób zarządzających lasami państwowymi, obszarami chronionymi, lasami niepaństwowymi oraz wszystkich tych, którzy interesują się kwestiami środowiskowymi i wpływem lasów na klimat.

Szczegóły i zapisy

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS