wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-11| Geodezja, Prawo, Software, Kataster

GUGiK udostępnia interfejs do odbierania zawiadomień z ksiąg wieczystych

Dostawcy oprogramowania geodezyjnego otrzymali od Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii dostęp do interfejsu, który umożliwi odbieranie w powiatowych systemach do prowadzenia EGiB zawiadomień o zmianach dokonanych w księgach wieczystych.


GUGiK udostępnia interfejs do odbierania zawiadomień z ksiąg wieczystych
GUGiK udostępnia interfejs do odbierania zawiadomień z ksiąg wieczystych

Dostępu do interfejsu udzielono 27 listopada na spotkaniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele firm: Comarch, Esri Polska, Geobid, Geomatyka-Kraków, Geo-System oraz Systherm-Info. Wdrożenie tej funkcji i udostępnienie jej powiatom leży więc teraz po stronie producentów software’u.

Podobnie jak przygotowane wcześniej przez GUGiK interfejsy do wymiany danych z rejestrami PESEL, REGON i KW nowa funkcja bazuje na szynie usług ZSIN. Była ona wyczekiwana przez powiaty już od dłuższego czasu, co artykułowano chociażby na spotkaniach Służby Geodezyjnej i Kartograficznej. Dzięki niej nie trzeba będzie stosować w celu wymiany tych danych papierowej korespondencji. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze podobnego narzędzia, które zaoferuje komunikację w drugą stronę, tj. pozwoli wysyłać do sądów zawiadomienia o zmianach dokonanych w EGiB. GUGiK zapewnia, że prace nad nim trwają i funkcja ta powinna zostać udostępniona „w najbliższym czasie”.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to będą zwolnienia na poczcie.. Jak jeszcze to ruszy w obie strony, bajka.
 1 
odpowiedz zgłoś
Broker ZSIN A czy ktoś wie co się stało z aplikacją Broker ZSIN, która właśnie mała słżyć do komunikacji z sądami?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Broker ZSIN Przyszedł po nią ponury żniwiarz z grabkami i zaorał razem z hasłami w plikach tekstowych.
 2 
odpowiedz zgłoś
yes Nareszcie. U mnie 20 000 zawiadomień rocznie wpływa z sądu. Każde na minimum dwie strony. Wersja papierowa oczywiście - wydruk z systemu KW :)
 3 
odpowiedz zgłoś
Podziękowanoe Jak przesyłanie zawiadomień przez Wydział Jak przesyłanie zawiadomień z Wydział Ksiąg ruszy.... To wiele ludzkiego czasu, drzew i paliwa zostanie zaoszczędzone. Brawo GGK...
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Podziękowanoe Brawo pomysłodawcy ZSIN i dobrze że obecny GGK jednak dostrzegł ze ZSIN to jedno z ważniejszych zadań w geodezji.
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Podziękowanoe A czy jesteś pewny, że żadne z zawiadomień nie zostanie wydrukowane i "wpięte do dokumentacji"?
odpowiedz zgłoś
Czy ktoś wie Czy jest jakiś przepis który obliguje sąd do wprowadzenia zmiany w jakimś konkretnym terminie?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Czy ktoś wie Strzelam, na bieżąco :) ?
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS