wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-07| GNSS, Geodezja, GIS, Edukacja

Trzy nagrody Parlamentu Studentów dla IGiG UPWr

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej rozstrzygnął ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Pracę Dyplomową. Wśród wyróżnionych znalazło się aż trzech przedstawicieli Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Trzy nagrody Parlamentu Studentów dla IGiG UPWr <br />
Opracowanie z pracy Magdaleny Wawrzynowicz
Opracowanie z pracy Magdaleny Wawrzynowicz

W konkursie nagrodzone zostały prace licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie z zakresu:
• innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki,
• nauki na rzecz lokalnej społeczności (na poziomie powiatów, gmin lub niższym),
• edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Laureaci z IGiG UPWr:
• w kategorii prac doktorskich z zakresu innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki III miejsce zajął dr inż. Grzegorz Bury za pracę „Precise orbit determination of GNSS satellites using microwave and laser ranging data” (nagroda: 6000 zł);
• w kategorii prac magisterskich z zakresu nauki na rzecz lokalnej społeczności II miejsce zajęła mgr inż. Magdalena Wawrzynowicz za pracę „Analizy przestrzenne przejazdów Wrocławskiego Roweru Miejskiego w kontekście zapotrzebowania na rozwój infrastruktury rowerowej” (nagroda: 5000 zł);
• w kategorii prac licencjackich/inżynierskich z zakresu innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki III miejsce zajął inż. Piotr Patynowski za pracę „Zalety pozycjonowania multi-GNSS z wykorzystaniem niskobudżetowych odbiorników” (nagroda: 2000 zł).
Promotorem wszystkich tych prac był prof. Krzysztof Sośnica.

Lista wszystkich nagrodzonych

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej to niezależna organizacja, będąca oficjalnym głosem środowiska studenckiego. Istnieje od 1995 roku i na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce jest jedynym ogólnopolskim reprezentantem studentów w Polsce, także na forum międzynarodowym. Swoje cele realizuje poprzez ochronę praw studenta we współpracy z samorządami studenckimi wszystkich uczelni, jednocześnie wspierając ich rozwój.
Patronat nad Konkursem na Najlepszą Pracę Dyplomową objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: PSRP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS