Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-02| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

Prezes POLSA odwołany

Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita” Michał Szaniawski został niedawno odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.


Prezes POLSA odwołany

Na razie brak jest oficjalnego komunikatu w tej sprawie, choć nazwisko Szaniawskiego zniknęło już ze strony POLSA. Nie wiadomo też, jakie są powody jego odwołania raptem rok po otrzymaniu nominacji. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że przyczyną mogą być opóźnienia w opracowaniu Krajowego Programu Kosmicznego.

Dziennik nie wyklucza też, że powody dymisji mogą być czysto polityczne. Kandydatura Michała Szaniawskiego była bowiem wspierana przez ówczesną minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Po wejściu w spór z Jarosławem Gowinem (prezesem partii Porozumienie) w październiku br. pożegnała się ona jednak z rządem, a jej miejsce zastąpił właśnie Gowin.

Gorący stołek prezesa POLSA

Przypomnijmy, że już od początku istnienia tej instytucji, czyli od 2014 roku, w POLSA dokonywane są częste wymiany kierownictwa. Początkowo agencją kierował prof. Marek Banaszkiewicz, został jednak odwołany pod koniec 2016 roku. Następnie p.o. prezesa został płk Piotr Suszyński. Po nim konkurs na prezesa PAK wygrał dr Grzegorz Brona – kierował jednak POLSA tylko przez rok, do marca 2019 r. Michał Szaniawski otrzymał natomiast nominację w październiku 2019 r. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. „Rzeczpospolita” pisała, że konkurs mógł być ustawiony pod Szaniawskiego, ponadto według ocen niektórych osób w ogóle nie spełniał on wymagań tego naboru. Nadzorujące agencję Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zaprzeczało jednak wówczas tym zarzutom.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS