wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-02| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

Prezes POLSA odwołany

Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita” Michał Szaniawski został niedawno odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.


Prezes POLSA odwołany

Na razie brak jest oficjalnego komunikatu w tej sprawie, choć nazwisko Szaniawskiego zniknęło już ze strony POLSA. Nie wiadomo też, jakie są powody jego odwołania raptem rok po otrzymaniu nominacji. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że przyczyną mogą być opóźnienia w opracowaniu Krajowego Programu Kosmicznego.

Dziennik nie wyklucza też, że powody dymisji mogą być czysto polityczne. Kandydatura Michała Szaniawskiego była bowiem wspierana przez ówczesną minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Po wejściu w spór z Jarosławem Gowinem (prezesem partii Porozumienie) w październiku br. pożegnała się ona jednak z rządem, a jej miejsce zastąpił właśnie Gowin.

Gorący stołek prezesa POLSA

Przypomnijmy, że już od początku istnienia tej instytucji, czyli od 2014 roku, w POLSA dokonywane są częste wymiany kierownictwa. Początkowo agencją kierował prof. Marek Banaszkiewicz, został jednak odwołany pod koniec 2016 roku. Następnie p.o. prezesa został płk Piotr Suszyński. Po nim konkurs na prezesa PAK wygrał dr Grzegorz Brona – kierował jednak POLSA tylko przez rok, do marca 2019 r. Michał Szaniawski otrzymał natomiast nominację w październiku 2019 r. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. „Rzeczpospolita” pisała, że konkurs mógł być ustawiony pod Szaniawskiego, ponadto według ocen niektórych osób w ogóle nie spełniał on wymagań tego naboru. Nadzorujące agencję Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zaprzeczało jednak wówczas tym zarzutom.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS