wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-01| GNSS, GIS, Sprzęt

Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS

Mały, lekki, wszechstronny i dokładny – tak Leica Geosystems promuje Zeno FLX100, najnowszy model swojego odbiornika do zastosowań GIS-owych.


Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS
Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS
Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS

Zeno FLX100 to urządzenie typu smart antenna, zatem odbiornik jest tu zintegrowany z anteną. Oba te elementy udało się upakować w niewielkiej obudowie (136 x 78 x 30 mm), utrzymując małą wagę instrumentu (313 g). Urządzenie oferuje przy tym pyło- i wodoszczelność zgodną z normą IP67, odporność na upadki z wysokości 1,2 m oraz nawet 20 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Jednym z wyróżników nowego odbiornika jest możliwość wykorzystania go na wiele różnych sposobów i dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. FLX100 może pracować jako odbiornik ręczny, ponadto dzięki specjalnej podstawce łatwo złączymy go z różnego rodzaju rejestratorami, natomiast w celu osiągnięcia wysokiej precyzji możemy go zamontować go na tyczce.

Sprzęt oferowany jest wraz z wytrzymałym tabletem Leica Zeno Tab 2 oraz prostą w obsłudze aplikacją polową Leica Zeno. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by za rejestrator posłużyło dowolne urządzenie z systemem Android lub Windows, a także by wykorzystywać oprogramowanie pomiarowe zewnętrznych dostawców (za pośrednictwem Zeno Connect).

Pomiary wykonywane przez FLX100 można ponadto integrować ze wskazaniami innych instrumentów, np. dalmierzy laserowych czy wykrywaczy urządzeń podziemnych.

184-kanałowy odbiornik Zeno FLX100 śledzi na dwóch częstotliwościach systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou oraz SBAS. Dzięki wykorzystaniu korekt RTK w sprzyjających warunkach pomiarowych sprzęt osiąga dokładność poniżej 2 cm w poziomie oraz 3 cm w pionie.

JK

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS