Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-01| GNSS, GIS, Sprzęt

Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS

Mały, lekki, wszechstronny i dokładny – tak Leica Geosystems promuje Zeno FLX100, najnowszy model swojego odbiornika do zastosowań GIS-owych.


Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS
Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS
Wszechstronny odbiornik Leica Zeno FLX100 dla GIS

Zeno FLX100 to urządzenie typu smart antenna, zatem odbiornik jest tu zintegrowany z anteną. Oba te elementy udało się upakować w niewielkiej obudowie (136 x 78 x 30 mm), utrzymując małą wagę instrumentu (313 g). Urządzenie oferuje przy tym pyło- i wodoszczelność zgodną z normą IP67, odporność na upadki z wysokości 1,2 m oraz nawet 20 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Jednym z wyróżników nowego odbiornika jest możliwość wykorzystania go na wiele różnych sposobów i dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. FLX100 może pracować jako odbiornik ręczny, ponadto dzięki specjalnej podstawce łatwo złączymy go z różnego rodzaju rejestratorami, natomiast w celu osiągnięcia wysokiej precyzji możemy go zamontować go na tyczce.

Sprzęt oferowany jest wraz z wytrzymałym tabletem Leica Zeno Tab 2 oraz prostą w obsłudze aplikacją polową Leica Zeno. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by za rejestrator posłużyło dowolne urządzenie z systemem Android lub Windows, a także by wykorzystywać oprogramowanie pomiarowe zewnętrznych dostawców (za pośrednictwem Zeno Connect).

Pomiary wykonywane przez FLX100 można ponadto integrować ze wskazaniami innych instrumentów, np. dalmierzy laserowych czy wykrywaczy urządzeń podziemnych.

184-kanałowy odbiornik Zeno FLX100 śledzi na dwóch częstotliwościach systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou oraz SBAS. Dzięki wykorzystaniu korekt RTK w sprzyjających warunkach pomiarowych sprzęt osiąga dokładność poniżej 2 cm w poziomie oraz 3 cm w pionie.

JK

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS