wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-27| GIS, Imprezy

Jak minął tegoroczny GIS Day w Bydgoszczy?

Tegoroczne obchody Dnia GIS organozowane przez Instytut Geografii Uniwersytetu Jana Kazimiierza w Bydgoszczy, podobnie zresztą jak inne tego typu wydarzenia w kraju, niestandardowo odbywały się w formie zdalnej. Wspólnie z Zespołem Szkół Budowlanych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszeniem Sympatyków Budowlanki „Azymut+” dla sympatyków GIS przygotowanych zostało kilka ciekawych prelekcji oraz warsztatów z dziedziny geoinformacji.


Jak minął tegoroczny GIS Day w Bydgoszczy?
Pierwszego dnia (18 listopada), dzięki uprzejmości firmy Esri Polska uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczących tematyki „GIS i drony w służbie człowiekowi”, „Wirtualna wycieczka po geoportalu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie” oraz „ArcGIS Urban – nowy wymiar inteligentnego rozwoju miasta”, natomiast pracownicy Instytutu Geografii pokazali, jak wykorzystywać „Zasoby sieciowe Systemów Informacji Przestrzennej”.

Drugi dzień (19 listopada) miał charakter warsztatów, na których można było dowiedzieć się, w jaki sposób tworzyć numeryczny model terenu i jego pochodne na podstawie danych LiDAR oraz jak należy dokonywać wizualizacji danych statystycznych w GIS.

W tegorocznych obchodach GIS Day on-line uczestniczyło około 120 osób. Wszystkim uczniom szkół średnich, studentom, nauczycielom oraz wolnym słuchaczom organizatorzy dziękują za aktywność oraz zainteresowanie, a zwycięzcom konkursów organizowanych z tej okazji Dnia GISu gratulują. Zapowiadają też, że na profilu Instytutu na FB niebawem ukażą się na materiały z sesji warsztatowej.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS