wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-27| GIS, Mapy, Teledetekcja

Nowe ortofotomapy, skorowidze i dane BDOT10k w Geoportalu

W tym tygodniu zasoby Geoportalu wzbogacono o nowe arkusze ortofotomapy i bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k), a także skorowidze zdjęć lotniczych.


Nowe ortofotomapy, skorowidze i dane BDOT10k w Geoportalu

Nowe ortofotomapy pokrywają łącznie 10 676 km kw. Na powierzchnię tę składają się dane w rozdzielczości 25 cm pozyskane na zlecenie ARiMR dla sporej części województwa podlaskiego (szczegóły), a także opracowanie dla powiatu wrocławskiego z pikselem 10 cm (fot.) wykonane na zlecenie Starostwa we Wrocławiu.

Zaktualizowane pliki BDOT10k udostępniono dla 6 powiatów w województwach kujawsko-pomorskim (brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński) oraz śląskim (Chorzów, Ruda Śląska, Zabrze). Dane te są efektem prac wykonanych w tym roku na zlecenie GUGiK.

Nowe ortofotomapy i zaktualizowane pliki BDOT10k można ściągnąć z Geoportalu przy użyciu warstw dostępnych w grupie „Dane do pobrania”.

W grupie „Skorowidze” dodano ponadto warstwy dotyczące archiwalnych zdjęć lotniczych z lat 2010, 2011, 2012. Jak zapowiada GUGiK, usługa ta będzie sukcesywnie zasilana kolejnymi skorowidzami dla zdjęć sprzed 2010 roku. Sprzedaż archiwalnych zdjęć lotniczych prowadzona jest przez Portal PZGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ortofotomapa kujawsko-pomorskie 2020 Kiedy do zasobu trafi w końcu ortofotomapa województwa kujawsko-pomorskiego px 25 cm za 2020? :)
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS