wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-25| Geodezja, GIS, Software

Wtyczka GIS Support ułatwi pobieranie danych EGiB w QGIS

Najnowsza wersja wtyczki GIS Support dla QGIS umożliwia pobieranie działek ewidencyjnych dla określonej linii i poligonu.


Wtyczka GIS Support ułatwi pobieranie danych EGiB w QGIS

W tym tygodniu do repozytorium wtyczek QGIS trafiła wersja 1.8 tego pluginu rozwijanego przez firmę GIS Support z Lublina. Wzbogacono ją o długo wyczekiwaną funkcję pobierania działek z Usługi Lokalizacji Działek Katastralnych GUGiK z wykorzystaniem przecięcia dla linii i poligonów (dotychczas funkcja obsługiwała jedynie punkty). „Innymi słowy jednym kliknięciem można pobrać wszystkie działki, które mają punkt wspólny z liniami i poligonami w warstwie” – wyjaśniają twórcy wtyczki. Dodają jednocześnie, że wprawdzie rozwiązanie to nie jest szybkie, gdyż działki pobierane są pojedynczo z serwerów powiatowych, ale i tak oszczędza sporo pracy.

Nowa funkcja dostępna jest pod przyciskiem „Wyszukiwanie działek ewidencyjnych”, w zakładce „Z warstwy”.

Firma podkreśla jednocześnie, że działanie jej wtyczki nie jest już ograniczone limitami pobierania wprowadzonymi przez GUGiK. By było to możliwie, zapytania generowane przez to narzędzie przesyłane są do GUGiK za pośrednictwem serwera proxy GIS Support, zaś adres IP tego serwera został przez głównego geodetę kraju wpisany na listę adresów nieobjętych limitem.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A to ciekawe - " zaś adres IP tego serwera został przez głównego geodetę kraju wpisany na listę adresów nieobjętych limitem." Też mogę o takie coś poprosić czy tylko wybrane firmy doświadczają takiego zaszczytu ? Jaka jest procedura uzyskania takiego dostępu ? Jaka jest podstawa prawna wprowadzania takiego ograniczenia ze strony GUGiK ?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: A to Każdy może
 1 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS