wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-23| GIS, Teledetekcja

Sopot na zdjęciach ukośnych oraz w 3D

Urząd Miasta Sopotu udostępnił internetową aplikację, która pozwala przeglądać pionowe i ukośne zdjęcia lotnicze miasta, jego model 3D, a także chmurę punktów z lotniczego skanowania laserowego.


Sopot na zdjęciach ukośnych oraz w 3D <br />
Chmura punktów ALS
Chmura punktów ALS
Sopot na zdjęciach ukośnych oraz w 3D <br />
Mapa potencjału słonecznego
Mapa potencjału słonecznego
Sopot na zdjęciach ukośnych oraz w 3D <br />
Fotoplan z 1933 r.
Fotoplan z 1933 r.

Rozwiązanie jest dostępne na stronie sopot.obliview.com i bazuje na technologii ObliView rozwijanej przez tarnowską firmę MGGP Aero.

W serwisie możemy podziwiać najnowszą ortofotomapę miasta, którą wykonano na podstawie tegorocznych zdjęć lotniczych w rozdzielczości 5 cm. Opracowanie to można porównywać z obrazami z lat: 2013, 2007, 2006, 1996, a nawet z 1933 roku.

Na portalu udostępniono ponadto lotnicze zdjęcia ukośne wykonane w czterech podstawowych kierunkach w rozdzielczości 5 cm, trójwymiarowy model miasta typu mesh, a także chmurę punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 25 pkt/m kw. Oprócz tego w serwisie można wyświetlić mapę potencjału solarnego (zakładka „Narzędzia”) prezentująca, które fragmenty dachów najlepiej nadają się do instalacji paneli słonecznych.

Pozyskanie i publikacja powyższych danych były przedmiotem umowy z firmą MGGP Aero o wartości 108 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS