Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-18| Mapy, Edukacja

Atlasy z UW trafią do niewidomych na Białorusi

Dzięki staraniom Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego opracowany w tej jednostce „Atlas Białorusi dla osób niewidzących i słabowidzących” trafi do szkół specjalnych u naszego wschodniego sąsiada.


Atlasy z UW trafią do niewidomych na Białorusi <br />
fot. ZGKiT WGiSR UW/Fb
fot. ZGKiT WGiSR UW/Fb
Atlasy z UW trafią do niewidomych na Białorusi <br />
fot. ZGKiT WGiSR UW/Fb
fot. ZGKiT WGiSR UW/Fb

Atlas opracowała w ramach swojej pracy magisterskiej Nadzeya Avizhych. Dzięki wsparciu WGiSR UW wydrukowanych zostanie przynajmniej 20 egzemplarzy tej publikacji, które następnie przekazane zostaną do szkół specjalnych na Białorusi.

Publikacja składa się z dwóch tomów. Pierwszy zawiera mapy przyrodnicze, a drugi – społeczno-ekonomiczne. Jak podkreślają naukowcy z UW, jest to pierwszy w ogóle atlas Białorusi dla osób niewidomych i słabowidzących. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku stanowi zatem pierwszą okazję do poznania swojej ojczyzny za pomocą map.

W ostatnich dniach pracownikom UW udało się „wygrzać” (tj. doprowadzić mapy do formy wypukłej, możliwej do czytania palcami) pierwsze pełne egzemplarze atlasu, które już zostały wysłane do szkół specjalnych w Mińsku i Mołodecznym na Białorusi.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS