wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-12| Teledetekcja

Nowe zdjęcia lotnicze dla granicy polsko-ukraińskiej w zasobie

Do Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego przyjęte zostały zdjęcia lotnicze dla granicy polsko-ukraińskiej (ponad 1500 sztuk). Pozyskano je w 2020 roku na zlecenie Komendy Głównej Straży Granicznej.


Nowe zdjęcia lotnicze dla granicy polsko-ukraińskiej w zasobie <br />
Zdjęcie tego samego obszaru, z lewej kompozycja CIR, z prawej RGB
Zdjęcie tego samego obszaru, z lewej kompozycja CIR, z prawej RGB
Nowe zdjęcia lotnicze dla granicy polsko-ukraińskiej w zasobie <br />
Obszar, dla którego dostępne są nowe zdjęcia
Obszar, dla którego dostępne są nowe zdjęcia
Nowe zdjęcia lotnicze dla granicy polsko-ukraińskiej w zasobie <br />
Informacje o nowych zdjęciach w serwisie Geoportal.gov.pl
Informacje o nowych zdjęciach w serwisie Geoportal.gov.pl

Zdjęcia wykonano z terenowym rozmiarem piksela 25 cm oraz 10 cm w barwach rzeczywistych (kompozycja RGB) i z kanałem podczerwonym (kompozycja CIR). Obok przykład zdjęć tego samego terenu w kompozycji RGB i CIR.

Na ilustracji poniżej prezentowany jest obszar, dla którego dostępne są nowe zdjęcia. GUGiK przewiduje, że ortofotomapy opracowane przy wykorzystaniu tych zdjęć będą dostępne w PZGiK już w grudniu br.

Szczegółowe informacje na temat zdjęć lotniczych dostępnych w Państwowym Zasobie Geodezyjnym i Kartograficznym, w tym także pozyskanych w roku 2020, dostępne są w skorowidzach zdjęć lotniczych udostępnionych w serwisie Geoportal.gov.pl (fot. 3).

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Straż graniczna zamawia dane i przekazuje do zasobu? To chyba spore ułatwianie zielonym ludzikom, co? Czy wrażliwe dane granicy UE powinno się udostępniać dla każdego?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Straż graniczna zamawia dane i przekazuje do zasobu? O czym ty bełkoczesz ? A na jakiej podstawie one są "wrażliwe" i na czym ta wrażliwość polega? Bardzo dobrze ze SG przekazuje te dane tak stanowi prawo. A teraz weź je sobie z zasobu zamów i napawaj się w domowym zaciszu och wrażliwością !
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Straż graniczna zamawia dane i przekazuje do zasobu? Już byli tu tacy, co narzekali, że WMS z mapą zasadniczą/GESUT to ułatwienie dla terrorystów (chyba z Klewek). Teraz ortofoto złe. Jeszcze brakuje, żeby ktoś powiedział, że dane z ewidencji gruntów powinny być utajnione, bo przyjdą Niemcy i wykupią najlepszą ziemię... A najbezpieczniejsze są jedynie nieaktualne i nieczytelne mapy kurzące się w szufladzie, to na pewno zapewni nam bezpieczeństwo.
 1 
zgłoś
odp: odp: Straż graniczna zamawia dane i przekazuje do zasobu? Sądząc po tym co robią rządzący, a w przypadku geodezji GGK, to największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju rzeczywiście nie są terroryści czy obce służby, ale właśnie ci którzy "dzierżą ster państwowej nawy". Jak to podobno mówił Bismarck "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą."
zgłoś
Spasiba druzja!
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS