wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-12| Przetargi

Powiat kielecki: umowy na modernizację EGiB podpisane

Starostwo w Kielcach dopiero w piątym podejściu rozstrzygnęło przetarg na modernizację ewidencji gruntów i budynków. Łączna wartość podpisnaych umów wynosi blisko 6,9 mln zł brutto (planowany budżet 6,5 mln zł).


Powiat kielecki: umowy na modernizację EGiB podpisane
Przedmiotem zamówienia jest:
• modernizacja ewidencji gruntów i budynków (wykonana na podstawie obowiązujących przepisów) mająca na celu aktualizację danych ewidencyjnych oraz uzupełnienie istniejącej bazy danych o brakujące dane ewidencyjne;
• aktualizacja użytków gruntowych i klas gleboznawczych;
• opracowanie i wyłożenie do wglądu zainteresowanych projektu operatu opisowo-kartograficznego, udział w rozpatrzeniu zgłoszonych uwag do tego operatu w trakcie jego wyłożenia oraz wykonanie prac geodezyjnych niezbędnych do wprowadzenia zmian w projekcie operatu wynikających z uwzględnionych uwag;
• przygotowanie projektów zawiadomień o dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych;
• doprowadzenie baz danych EGiB do zgodności z pojęciowym modelem danych EGiB.

W postępowaniu wpłynęły oferty od 4 firm. Najwięcej umów podpisano z rzeszowską firmą Geores. Zrealizuje ona zamówienia dla 11 części spośród 19, na które podzielono zamówienie (czyli dla części 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 15, 16 i 19) za łączną kwotę 3,791 mln zł. Dla sześciu części (6, 11, 12, 13, 14 i 17) prace wykona OPGK Kraków za łączną kwotę 2,423 mln zł. Dla części 2 wykonawcą prac jest Meritum-Geo z Miedzianej Góry (349 tys. zł), a dla części 18 – rybnicka firma Geo-Station (293 tys. zł).

Przypomnijmy, że pierwszy podobny przetarg Starostwo ogłosiło w październiku 2018 r., choć tamto zamówienie podzielone było na 7 części. Wówczas oferty złożyły dwie firmy (Geores z Rzeszowa i InterTIM z Suwłk) jedynie dla 3 części. W dwóch przypadkach oferty przekraczały budżet zamawiającego, a w jednym – wybrany oferent ostatecznie nie podpisał umowy. Zatem całe postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

W drugim przetargu ogłoszonym w marcu 2019 r. zamówienie zostało podzielone na 12 części obejmujących różne jednostki ewidencyjne. Oferty zaledwie na 3 zadania złożyła jedynie spółka (InterTIM z Suwałk). Jak się okazało, przekraczały one budżet zamawiającego w związku z tym całe postępowanie przetargowe unieważniono.

Dopiero w trzecim podejściu (przetarg ogłoszony w maju 2019 r.) Starostwu w Kielcach udało się podpisać umowy na modernizację EGiB w siedmiu z 37 części, na które podzielono zamówienie. Za czwartym razem (przetarg z marca br.) ponownie dla niektórych części (spośrod 19, na które, jak obecnie, podzielono zamówienie) nie wpłynęła żadna oferta, dla pozostałych złożone propozycje przekroczyły budżet i znów cały przetarg unieważniono.

Zamówienie jest współfinansowane z środków UE w ramach projektu pod nazwą „e-GEODEZJA – cyfrowy zasób geodezyjny powiatów Buskiego, Jędrzejowskiego, Kieleckiego i Pińczowskiego” o wartości blisko 33 mln zł z RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS