wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-12| Geodezja, Przetargi

Kto przygotuje geodezyjne e-usługi dla zachodniopomorskich samorządów?

Do geodezyjnego przetargu województwa zachodniopomorskiego na wdrożenie rozwiązań dziedzinowych, portali i e-usług oraz dostawę infrastruktury sprzętowo-programowej zgłosiło się 9 oferentów.


Kto przygotuje geodezyjne e-usługi dla zachodniopomorskich samorządów? <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Pierwotnie otwarcie ofert miało nastąpić 24 września, jednak z powodu odwołań potencjalnych wykonawców ostatecznie przełożono je na 10 listopada.

W ramach cz. I należy przygotować narzędzia dziedzinowe, portale i e-usługi oraz przeprowadzić szkolenia. Zamawiane e-usługi dla powiatów dotyczą m.in.: zgłaszania prac geodezyjnych, udostępniania materiałów PZGiK, przeprowadzania narad koordynacyjnych, wydawania wypisów i wyrysów, udostępniania danych RCWiN oraz obsługi zapytań o stan władania. Elektroniczne usługi zostaną wdrożone również w Urzędzie Marszałkowskim oraz w miejscowym zarządzie dróg wojewódzkich. Pozwolą m.in. na obsługę wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, udostępnianie informacji o środowisku czy wydawanie decyzji o zajęciu pasa drogowego.

W tej części wpłynęły 4 oferty. Złożyły je firmy:

 • GIS Partner z Wrocławia (wartość oferty: 10,9 mln zł, z czego zamówienie podstawowe opiewa na 7,5 mln zł),
 • OPEGIEKA z Elbląga, Intergraph Polska z Warszawy oraz Designers z Warszawy (13,4 mln zł, z czego 8,48 mln zł to zamówienie podstawowe),
 • Comarch Polska z Krakowa (14,3 mln zł, z czego 8,50 mln zł to zamówienie podstawowe),
 • Sputnik Software z Poznania i GIAP z Warszawy (14,4 mln zł, z czego 5,5 mln zł to zamówienie podstawowe).

Na sfinansowanie zamówienia podstawowego zamawiający gotowy jest przeznaczyć 8,9 mln zł.

Przedmiotem cz. II jest dostawa infrastruktury sprzętowo-programowej oraz teleinformatycznej dla Urzędu Marszałkowskiego oraz partnerów projektu. Budżet tego zamówienia to 3,4 mln zł. W tej części wpłynęło 5 ofert o wartości od 4,3 do 5,5 mln zł).

Zamówienie jest częścią wartego 56 mln zł projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego”. Partnerami przedsięwzięcia są miasta: Szczecin, Świnoujście i Koszalin, a także powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, kołobrzeski, koszaliński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, sławieński, stargardzki, szczecinecki, świdwiński oraz wałecki.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS