wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-10| Geodezja, Instytucje

Operat elektroniczny w praktyce - zapowiedź wideokonferencji GGK

Główny Geodeta Kraju 19 listopada organizuje wideokonferencję na temat dobrych praktyk przy sporządzania operatu elektronicznego.


Operat elektroniczny w praktyce - zapowiedź wideokonferencji GGK
Wideokonferencja ma charakter otwarty. Do udziału w niej GUGiK zachęca szczególnie przedstawicieli Służby Geodezyjnej i Kartograficznej wszystkich szczebli, a także wykonawców geodezyjnych.

Spotkanie rozpocznie się 19 listopada (czwartek) o godz. 10.00 na platformie Zoom. GUGiK sugeruje, aby przy wchodzeniu na wideokonferencję logować się pełnym imieniem i nazwiskiem. Link (passcode: 294333).

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
podpis elektroniczny Jak geodetę stać na paliwo, to i chyba stać na podpis elektroniczny. Proponuję aby ustawodawca w nowym rozporządzeniu w sprawie prowadzenia zasobu wprowadził tylko podpis kwalifikowany
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: podpis elektroniczny trzeba spojrzeć szerzej. Kilkanaście lat temu musieliśmy komputery kupić, granda! Lobby producentów komputerów!
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: podpis elektroniczny Czy to znaczy, że Pan Jerzy Albin był lobbystą producentów komputerów? :D
zgłoś
odp: odp: podpis elektroniczny jak starostę stać na utrzymywanie sklepu z danymi, na oprogramowanie z asystą, to chyba stać go na zakup towarów do sprzedawania? Niech kupuje, niech zamawia, wtedy nas, dostawców danych, będzie stać na wszystko. Ale jakoś starosta nie zamawia aktualizacji mapy zasadniczej w zakresie BDOT i GESUT, a te zlecane modernizacje egb to wręcz dezaktualizacja. A może ten sklep nie ma racji bytu, skoro przedstawiciele administracji z innych krajów unii mówią, że no fajne, tylko ich na to nie stać - bo trzeba by zapłacić uczciwie, zamiast tylko wymagania stawiać?
 1 
 3 
zgłoś
Podpis urzędnika??? - ja mam takie pytanie z jakiego przepisu wynika fakt że operat przygotowany przez geodetę będzie po przyjęciu do zasobu podpisany również przez urzędnika ???
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Podpis urzędnika??? Operat jest włączany do zasobu, zgodnie z rozporządzeniem pzgik, więc gdzie problem?
odpowiedz zgłoś
kopia czy oryginał ? - dokumenty wydrukowane i opatrzone pieczęcią oraz podpisem, następnie zeskanowane do pdf - to kopia czy oryginał? Bo imho wydruk to oryginał a pdf to kopia. Chyba że wydruk będzie tylko do pdf - bez papieru i bez pieczęci i podpisu - jedynie "e-podpis". Ciekaw jestem jaka jest wasza interpretacja
 1 
odpowiedz zgłoś
Czekamy Czekamy, mam wiele pytań i sugestii oraz kilka nwgatywnych protokołów weryfikacji do przedstawienia z bzdurnymi uwagami nie mającymi podstawy prawnej.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Geodeta upr.-Praktyk I o tym właśnie jest wydana w lipcu b.r. książka pt. "Geoinfologia" dostępna w księgarni GEOFORUM Polecam
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Geodeta upr.-Praktyk Ta książka powinna nosić tytuł Geoufologia.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Bardziej trafna nazwa geodezji obecnie Myślę,że na obecny czas i na następne lata należałoby już zmienić starą nazwę kierunku Geodezja i Kartografia na studiach na Geoinformatyka lub Systemy informatyczne w Informacji Przestrzennej. Bardziej oddawałyby te nazwy rzeczywistość.
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Bardziej trafna nazwa geodezji obecnie Wyobraź sobie że w 2001 roku UWM Olsztyn świeżo po zmianie nazwy z nieodżałowanej ART ukończył pierwszy rocznik specjalności o nazwie geodezja gospodarcza i systemy informacji przestrzennej. Geoinformatyka jest już teraz na kilku uczelniach zarówno w ramach wydziałów informatyki jak i geodezji, więc nieco spóźniłeś się z życzeniami zmiany. ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
I wzorem uwag do powiatów proszę aby GGK oznajmił wykonawcom "Wystarczy chcieć!"
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS