wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-09| Przetargi

Kto rozbuduje UMM na potrzeby resortu finansów?

Pomimo wcześniejszego unieważanienia przetargu nieograniczonego na rozbudowę Uniwersalnego Modułu Mapowego o moduł GEOINFO przeznaczony dla Krajowej Administracji Skarbowej Główny Urząd Geodezji i Kartografii poinformował, że 15 października udzielił tego zamówienia w trybie z wolnej ręki.


Kto rozbuduje UMM na potrzeby resortu finansów? <br />
Uniwersalny Moduł Mapowy
Uniwersalny Moduł Mapowy

Zamówienie zrealizuje spółka GISPartner z Wrocławia za 1,199 mln zł netto. Przypomnijmy, że pilotażowe prace nad modułem GEOINFO rozpoczęto jeszcze pod koniec 2018 roku, powierzając je firmie Intergraph Polska (będącej jednocześnie twórcą UMM). Jak wyjaśniał wówczas GUGiK, GEOINFO (nazwa nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem firmy Systherm-Info) ma być innowacyjnym rozwiązaniem dla Krajowej Administracji Skarbowej, które będzie wspierać tę instytucję w zakresie analiz przestrzennych ukierunkowanych na rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępczości ekonomicznej.

Wykonanie zamówienia ma doprowadzić do pełnego wdrożenia tego oprogramowania. Jak wyjaśniono w dokumentacji, z uwagi na to, że GEOINFO przetwarza dane wrażliwie, w ramach zamówienia wykonane zostaną prace polegające na przeniesieniu wybranych komponentów przetwarzających oraz realizujących prace analityczne na danych finansowych, osobowych i podatkowych do wydzielonej infrastruktury Ministerstwa Finansów. Wykonane zostaną też prace konfiguracyjne zapewniające właściwe współdziałanie komponentów pomiędzy infrastrukturą GUGiK i partnerów projektu.

Udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki GUGiK – powołując się na art. 67 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych – uzasadnia tym, że w ogłoszonym w lipcu br. i prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego postępowaniu, nie została złożona żadna oferta, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
$%$ Na takiej samej jak geosystem ????
 2 
odpowiedz zgłoś
A na jakiej podstawie prawnej ten system przetwarza te dane wrażliwe w infrastrukturze GUGiK ?
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS