wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-06| Geodezja, GIS, Software

GoKart lepiej obsłuży GML z różnych systemów

Cubic Orb – wrocławska firma tworząca oprogramowanie dla geodetów, opublikowała kolejną wersję programu GoKart przeznaczonego do kartowania map geodezyjnych w CAD. Zmiany w aplikacji są odpowiedzią na niejednoznaczność przepisów co do sposobu zapisu niektórych informacji w plikach GML.


GoKart lepiej obsłuży GML z różnych systemów

W najnowszej wersji programu GoKart moduł wymiany danych w GML został dostosowany do wiodących systemów zarządzania zasobem (TurboEwid, EWMAPA, Geo-Info, Wega). Zarówno przy imporcie, jak i generowaniu pliku różnicowego program automatycznie rozpoznaje system, z którego pochodzi plik GML.

Poza ulepszeniami wymiany danych w GML GoKart został wzbogacony o inteligentny algorytm kreślenia wypełnienia schodów i ścian oporowych oraz nowe narzędzie do kreślenia enklaw i multipowierzchni.

Cubic Orb zachęca do przesyłania plików z różnych systemów (najlepiej GML wraz z DWG, DXF lub DGN). Dzięki temu program będzie mógł jeszcze bardziej pomóc geodetom przejść przez proces wymiany danych z użyciem plików w formacie GML.

Źródło: Cubic Orb


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ "Cubic Orb zachęca do przesyłania plików z różnych systemów (najlepiej GML wraz z DWG, DXF lub DGN). Dzięki temu program będzie mógł jeszcze bardziej pomóc geodetom przejść przez proces wymiany danych z użyciem plików w formacie GML." Przesłać za darmo? A program darmowy nie jest. To jak to jest chcecie tworzyć soft na grabach biednych geodetów. GML i tak musi być sztucznie utrzymywany przez przepisy prawa bo sam format by się nie utrzymał na rynku na zasadzie: "Zobaczcie jakie to dobre będziecie teraz tego używać".
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: @ dobrze, że jeden sztuczny format jest i mam nadzieję będzie utrzymywany, tak długo jak długo będziemy zobligowani do przekazywania baz do zasobu. z prostej przyczyny, PODGIKI nie mają jednolitego systemu do prowadzenia zasobu. gdyby tak było, nie trzeba by było przymuszać do gml. wtedy twórcy nie mieli by wyjścia jak korzystać z formatu natywnego dla systemu PODGIK. ale to musiałby być jednolity system dla całego kraju. poprzez gml, może za jakiś czas, nie potrzeba będzie 4 różnych programów tylko po to aby zrealizować prace na ościennych powiatach. wymusi to również rozwój takich programów aby były lepsze w obsłudze, automatyzowały pewne czynności. bo teraz są na rynku programy, które w działaniu przypominają żyletkę i rapidograf i zmian na lepsze nie widać
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Pobranie GoKart Najnowszą wersję GoKart można bezpłatnie pobrać ze strony Cubic Orb https://www.cubicorb.com/pl/programy/gokart/
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS