wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-06| Geodezja, Przetargi

GUGiK zleca modernizację podstawowej osnowy wysokościowej

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał umowę na wykonanie kontrolnych pomiarów wybranych linii niwelacji precyzyjnej w ramach modernizacji podstawowej osnowy wysokościowej.


GUGiK zleca modernizację podstawowej osnowy wysokościowej <br />
Fragment szkicu linii niwelacyjnych poligonu testowego
Fragment szkicu linii niwelacyjnych poligonu testowego

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kontrolnych pomiarów metodą precyzyjnej niwelacji geometrycznej i niwelacji satelitarnej GNSS na liniach niwelacyjnych podstawowej osnowy wysokościowej. W ramach przetargu należy wykonać:

 • stabilizację około 33 punktów ekscentrycznych dla punktów ściennych,
 • pomiar metodą precyzyjnej niwelacji geometrycznej 10 linii niwelacyjnych podstawowej osnowy wysokościowej o łącznej długości około 233,0 km,
 • pomiar GNSS na około 40 punktach wysokościowych,
 • sprawozdanie techniczne z oceną wyników pomiarów,
 • geodezyjną dokumentację techniczną.

GUGiK gotowy był wyłożyć na te prace blisko 700 tys. zł. W przetargu wpłynęły 4 oferty, a za najkorzystniejszą uznano propozycję firmy SKB GIS z Olsztyna o wartości 270 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
haahahah Kolejny epizod opowieści "geodeci rozmieniają się na drobne". 233 km -> minimum 3884 przejścia -> x2 przez wzruszenie, czyli 7768 przejść -> 15536 odczytów. Do tego wszystkie smaczki niwelacji precyzyjnej. Do kompletu "spacerek" 233 km. Pomijając nawet resztę wymagań tego zamówienia, to za mniej jak 500 tys. to jest jakieś nieporozumienie. Powiedzcie to pozostałym pracownikom budowlanki, to was wyśmieją za ile robicie. Ile by projektant wziął za 233 km wodociągu?
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: haahahah no widzisz master, dlatego ty zginiesz z głodu a Olsztyn, stolica polskiej geodezji, górą.
 7 
 5 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS