wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-04| Geodezja, Przetargi

Piąte podejście do modernizacji gorlickiego PZGiK częściowo udane

W przetargu Starostwa w Gorlicach na modernizację EGiB oraz założenie baz BDOT500 i GESUT udało się rozstrzygnąć 3 z 5 części.


Piąte podejście do modernizacji gorlickiego PZGiK częściowo udane

Bazy GESUT i BDOT500 dla gminy i miasta Bobowa założy firma OPGK Gdańsk. Wartość zawartej z nią umowy opiewa na 199 tys. zł. Firma Archi-Scan z Zabrza wykona z kolei część 2 i 5. Ich przedmiotem jest założenie baz BDOT500 i GESUT dla gmin Ropa i Gorlice. Wartość kontraktów podpisanych z tą spółką wynosi odpowiednio 141 tys. i 236 tys. zł. Łącznie za założenie baz powiat zapłaci zatem 576 tys. zł, co stanowi 85% kosztorysu przetargu.

Jednocześnie z powodu zbyt drogich ofert starostwo zadecydowało o unieważnieniu dwóch części polegających na modernizacji EGiB w obrębach Zagórzany i Bystra w gminie Gorlice.

Przypomnijmy, że pierwsze zamówienie na te prace rozpisano jeszcze w lipcu 2018 roku. Udało się wówczas rozstrzygnąć jedynie 2 z 8 części. W drugim przetargu (z października 2018 r.) podpisano dwie kolejne umowy. Trzecie zamówienie ogłoszono w maju 2019 r. i podzielono na 5 części, z których rozstrzygnięto dwie. Z kolei w czwartym podejściu udało się podpisać umowy tylko na 3 z 10 części, na które podzielono zamówienie.

Przetarg jest częścią wartego ponad 8 mln zł projektu pn. „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Gorlickiego” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
koszt 200 tys. zł za robotę piętnastu ludzi przez cztery miesiące. 3300 na łeb zakładając, że ternowcy zapłacą sobie hotel z własnej kieszeni i z własnej kieszeni opłacą ich własne biuro. Mają przecież w teren pięćset kilometrów. Gdzie się pomyliłem w obliczeniach?
odpowiedz zgłoś
odp: koszt zrobi studentami za najniższą krajową na umowie śmieciowej. Geodezja szura po dnie, a ludzie którzy studiują geodezje niszczą sobie życie... pozostanie im pracować w takich firmach jak ta. Też to przechodziłem, w końcu się przekwalifikowałem i wyrwałem z sideł beznadziejności i braku perspektyw. I wszystkim młodym radzę geodezje omijać z daleka, gdyż zmarnujecie w najlepszym wypadku parę lat życia i zdrowia, gdyż i tak wcześniej czy później dojdziecie do wniosku, że trzeba zmienić zawód. A ci co nie zmienią to przebiedują całe życie w letargu, beznadziei i braku perspektyw. Bowiem człowiek nie urodził się jedynie niewolnikiem, któremu potrzebny do życia jedynie stary grat, m2 w bloku po babci i jedzenie. Studiując geodezję jesteście z w życiu przegrani z góry!
 1 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS