wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-02| Geodezja, Ludzie

Poznaliśmy nowego wiceministra od geodezji

W nowym Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii sprawy geodezji i kartografii nadzorować będzie wiceminister Anna Kornecka.


Poznaliśmy nowego wiceministra od geodezji <br />
fot. MRPiT
fot. MRPiT

26 października premier Mateusz Morawiecki powołał ją na stanowisko podsekretarza stanu w MRPiT. W resorcie odpowiada za dział "budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo", w którym mieści się również geodezja i kartografia.

Anna Kornecka urodziła się 15 lutego 1984 r. w Częstochowie. W ostatnim czasie pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o. Wcześniej była prezesem spółki Nowe Centrum Administracyjne z siedzibą w Krakowie. Zasiadała też w radach nadzorczych spółek: Nowe Centrum Administracyjne oraz Opakomet. Przez wiele lat prowadziła kancelarię radcy prawnego zajmującą się prawną obsługą przedsiębiorstw. Pracowała w zespole doradzającym przy budowie największych infrastrukturalnych inwestycji w kraju związanych z organizacją Euro 2012.

W latach 2012-2013 wykładała w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W latach 2011-2019 sprawowała funkcję pozaetatowego członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Prasowego i Wydawniczego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie. Aktualnie jest słuchaczem studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ÉM Normandie Business School we Francji oraz AESE Business School w Portugalii.

Jest radcą prawnym oraz autorem książek i publikacji z dziedziny prawa budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz postępowania administracyjnego. Ekspert i doradca w projektach realizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa („Profesjonalni urzędnicy – prawo budowlane”, 2017-2018) oraz Ministerstwo Rozwoju („Niskoemisyjność i prognozowanie w planowaniu przestrzennym”, 2018-2019). Jest doświadczonym wykładowcą szkoleniowym i autorką programów szkoleniowych dla pracowników administracji architektoniczno- budowlanej, nadzoru budowlanego oraz izb inżynierów budownictwa.

Od kilkunastu lat jest członkiem, a od 2018 roku przewodnicząca Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, gdzie odpowiada za coroczną kwestę na rzecz odbudowy zabytkowych nagrobków na cmentarzach Krakowa oraz organizuje prace remontowe i konserwatorskie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zna język angielski i niemiecki.

Mężatka, ma troje dzieci.

Źródło: MRPiT, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak ci nie po Woli to jeżdżą autobusy, niekoniecznie powoli. Facet jeśli nie wiesz pochodzi z łaciny od słowa facetus, także dziękuję za komplement.
odpowiedz zgłoś
no i kicha już pewnie pisma stowarzyszeń idą w ruch, już gumiaki biegają, a tu się okazuje, że Pani Minister jednak ma wyrobione zdanie na kilka tematów i wcale nie planuje wymiany GGK. Smuteczek
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: no i kicha Nie wątpię że urok naszego GGK zadziała i na panią minister. Jak wiadomo pan GGK ceni sobie wielce współpracę z kobietami.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: no i kicha ja też cenię sobie współpracę z kobietami, bo nie zachowują się jak wieprze i nie wciskają wszędzie seksizmów jak w komentarzu powyżej. Kobiety na stanowiskach wykazują się większym zaangażowaniem bo muszą na każdym kroku udowadniać, że nie są gorsze od facetów. Także zacznij z tym żyć na codzień. Więc umniejszanie zarówno GGK jak i Pani Minister jest co najmniej OBRZYDLIWE.
 3 
 4 
zgłoś
odp: odp: no i kicha Ależ widziałem GGK w akcji i nie mówię tu o seksizmach tylko o zachowaniu. I tak, niektóre kobiety był zachwycone tak bardzo że aż im się trzęsły ręce z tego zachwytu. Nie śmiałbym też umniejszać GGK to chyba wystarczająco duży człowiek żeby powiedzieć dzień dobry, ale nie wiem czy wystarczająco dorosły żeby nie przerywać co chwilę komuś wypowiedzi. Jak myślisz ?
 1 
 4 
zgłoś
odp: odp: no i kicha pogrążasz się. Ani to śmieszne, ani mądre.
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: no i kicha A od kiedy jesteś droga kobieto na ty z wieprzem ? I kto tu się pogrąża ?
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: no i kicha Więc może szanowna pani zanim następnym razem coś napiszesz to po pierwsze zrozum co jest napisane, a następnie zachowaj elementarną kulturę nie nazywając kogoś wieprzem bo coś się szanownej pani wydaje. A jeśli już chcesz coś zaakcentować to bądź szanowna, o pani używać form innych niż Capslock bo to w Internecie oznacza krzyk. Natomiast stwierdzanie że kobiety jako płeć wykazują się na stanowiskach większym zaangażowaniem to droga pani jest dopiero seksizm bo opiera się o supremację jednej płci nad drugą. Nie zarzucaj więc mi czegoś co tym zarzutem czynisz.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: no i kicha TAK, jak coś jest obrzydliwe to jest OBRZYDLIWE. Nie widzę tutaj potrzeby dla zmiany mojego stanowiska. Zwracanie również uwagi wieprzowi, że jest wieprzem również mieści się w kanonie zwracania uwagi. Sympatycznie jest teraz odwracać kota ogonem, jak już ktoś zwróci uwagę, że wypowiedź byłą delikatnie mówiąc, nie na miejscu.
 3 
zgłoś
odp: odp: no i kicha Jakiego stanowiska ? To to było jakieś stanowisko ? Ja na razie widzę inwektywy i brak kultury. Może szklankę zimnej wody ?
 2 
zgłoś
odp: odp: no i kicha rozumiem, że ubodło cię nazwanie wieprzem i seksistą, ale nie było to bezpodstawne. Sugestie i insynuacje pod adresem GGK a zwłaszcza pod adresem kobiety, pani minister wychodzą dalece poza strefę dobrych obyczajów. Nie będę pozwalać na takie wrzutki bez reakcji. Obrzydliwe.
 2 
zgłoś
odp: odp: no i kicha Napisanie, że urok GGK zadziała na panią minister to powód żebyś nazywała mnie wieprzem ? Ciekawe....
zgłoś
odp: odp: no i kicha tak, sugerowanie, że pani minister będzie reagować na wdzięki pana GGK jest dziecinne w odniesieniu do profesjonalistów i konkretną sugestią w kierunku kobiety. Na tym kończę, bo co napisane to wszyscy widzą, nie wygładzisz swojego wygłupu i mimo, że jesteś anonimowy to nie jesteś bezkarny.
 1 
zgłoś
odp: odp: no i kicha Grozisz mi za to że napisałem że urok GGK zadziała i na panią minister ? A czym konkretnie mi dziewczynko grozisz ? Że zanudzisz mnie na śmierć swoimi inwektywami czy przyjdzie zły wilk i mnie pożre ? Zamiast szklanki proponuje wiaderko zimnej głowy na głowę, ochłoń dziewczynko bo się zagalopowałaś.
zgłoś
odp: odp: no i kicha Nieważne czy to pani minstra czy pan minister, geodezję mają w głebokim poważaniu. Geodeci w obecnym wydaniu wyginą jak szewcy czy bednarze.
 2 
 1 
zgłoś
odp: odp: no i kicha alfik - ale to zrobili mityczni "ci inni" czy może sami sobie to zrobiliśmy?
zgłoś
odp: odp: no i kicha oho i jeszcze ten protekcjonalny ton i nazywanie dziewczynką. Żenada. Może dobrze, że ten typ faceta po woli ginie i już nie wróci. Nie ma do czego tęsknić.
 2 
 2 
zgłoś
odp: no i kicha Jak ci nie po Woli to jeżdżą autobusy, niekoniecznie powoli. Facet jeśli nie wiesz pochodzi z łaciny od słowa facetus, także dziękuję za komplement.
odpowiedz zgłoś
Pani minister W wieku 36 lat takie doświadczenie i jeszcze troje dzieci to tylko pogratulować.
 5 
odpowiedz zgłoś
Pani Minister Uwaga Pani Minister proszę w pierwszej kolejności sprawdzić legalności udostępnianych usług przez GUGIK. Na dobry początek proponuję przeczytać Raport z Kontroli wewnętrznej nr pisma IK.1147818. W kontekście kolejnej inicjatywy i podpisanego w dniu 26 października 2020 r. w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego. Jaki widać usługi komercyjne (jednej firmy) rozwijane są za publiczne pieniądze.
 12 
odpowiedz zgłoś
odp: Pani Minister Uwaga Proponowałbym zacząć od sprawdzenia realizacji wniosków pokontrolnych z ostatnich kontroli GUGiK - NIK i MR, potem zapoznać się z decyzją UODO, sprawdzić jak sprawa zgłoszona do prokuratury przez UODO, w międzyczasie sprawdzić wykonywanie wszystkich zadań ustawowych GUGiK. I od razu będzie wiadomo czy jest dobrze czy źle pod rządami obecnego GGK.
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: Pani Minister Uwaga o to już firma lobbuje rozporządzenia? Coraz zuchwalej, opowiedz coś więcej o tym. To ciekawe.
 2 
odpowiedz zgłoś
i bardzo dobrze... że nie jest związana stricte z geodezją, bo tam gdzie pojawiają się w zarządzaniu geodeci zwiastuje to tylko kłopoty, utrudnienie zamiast ułatwienia i niepotrzebne komplikacje.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
tadam https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zebrali-prawie-4 5-tys-zl-na-ratowanie-zabytkowych-nagrobkow-rozmow a_32811.html
odpowiedz zgłoś
odp: tadam A wczoraj zbierali ?
odpowiedz zgłoś
[TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] ...kolejna mundra
 12 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do Administratora Czy Państwo nie widzicie, że tworzycie rynsztok dla grupy zakompleksionych, wulgarnych osób? Czy uważacie, że zyskacie sławę na rynsztokowych wypowiedziach tych osób? To nie jest prawdziwy obraz geodezji, a obraz kilku osób, które są sfrustrowane, nieudacze i jednoczenie wylgarne! Czy warto w imię wolności wypowiedzi firmować wulgarność i bylejakość? To jest gorsze od pudelka i innych podobnych portali. Żałosne Panie Administratorze, Redaktorze, Szanowna Redakcjo.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: Do Administratora może ostatnie miesiące skłonią jednak administratorów do powrotu do komentarzy osób zalogowanych. Owszem, komentarzy będzie mniej, ale skończą się takie głupoty, które ZNIECHĘCAJĄ do zaglądania tutaj.
 1 
 4 
zgłoś
młoda, ambitna, dynamiczna osoba. Dajmy jej proszę szansę, a nie od razu psioczymy, że nie ma uprawnień etc. Geodezja idzie w dobrym kierunku i trzymajmy kciuki za GGK. A poza tym wszystkim zdrowia życzę.
 11 
 10 
odpowiedz zgłoś
odp: młoda, ambitna, dynamiczna do powyższego dodam, że geodeci to zaprawdę obecnie obraz nędzy i rozpaczy w geodezji - zapraszam do zobaczenia dwóch komentarze orłów geodezji pod newsem na profilu FB GUGIK: https://www.facebook.com/gugikgovpl/posts/34445562 52305639 - uwaga nie trzeba posiadać konta FB ani dawać swoich cookiesów, żeby ogrzać się w basku ich światłych wypowiedzi.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: młoda, ambitna, dynamiczna Pan Smyk jako tako próbuje teraz łagodzić sytuację, ale po dwóch troglodytach nie będzie mu łatwo.
 1 
zgłoś
odp: młoda, ambitna, dynamiczna Geodezja idzie w dobrym kierunku. Czyli w kierunku dna... chociaż niektórzy uważają że już raczej grzęźnie, zapada się w mule który pokrywa to dno. Dajmy jej szanse żeby wgniotła ją głębiej...
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: młoda, ambitna, dynamiczna Młoda dynamiczna, co to za beznadziejne kryteria oceny kogokolwiek. Powinny się liczyć umiejętności. Od jakiś dwudziestu lat można zaobserwować silną indoktrynację w doborze kadr
odpowiedz zgłoś
do ble W resorcie odpowiada za dział "budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo" - geodeci mogą sami sobie podziękować i przeznaczyć dowolną liczbę opon i kamizelek z historycznych już protestów na cele charytatywne. Tak, geodezja nawet nie jest wymieniona, jesteśmy budownictwem. Pani z tego co czytam dotknęła planowania przestrzennego i jest być może jednym z niewielu podsekretarzy, którzy nie są historykami, socjologami itd. Zobaczymy czy będzie jej to ciążyć czy pomagać. Faktem jest, że w planowaniu jest więcej do zrobienia niż w geodezji, bo o ile u nas są jakieś bazy danych to tam są jakieś mapy podkładowe. Na miejscu Pana Waldemara zacząłbym od uporządkowania tej kwestii i poruszenia tej skamieliny jaką są wpisy dotyczące tzw. map podkładowych w ustawie o MPZP.
 8 
odpowiedz zgłoś
Bardzo fajnie jestem za tym żeby ludzie młodzi i nowocześni wprowadzali prawo w Polsce. Tylko co ta Pani i jej urząd ma wspólnego z geodezją? To jest tylko stołek i ona będzie tylko podpisywać dokument. Podajcie lepiej nazwiska jej doradców bo to oni mają najczęściej wykształcenie kierunkowe.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: Bardzo fajnie Nazwiska nie są potrzebne. W ministerstwie nie ma żadnego doradcy z wykształceniem kierunkowym geodezja. doradcą w tym zakresie jest GGK.
 3 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS