wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-27| GIS

Jak pobierać dane udostępniane przez GUGiK z wykorzystaniem QGIS?

W związku z rosnącym zainteresowaniem nieodpłatnymi danymi udostępnianymi przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii przygotowany został film instruktażowy prezentujący sposób pobierania danych z wykorzystaniem oprogramowania QGIS.


Jak pobierać dane udostępniane przez GUGiK z wykorzystaniem QGIS?
Jak pobierać dane udostępniane przez GUGiK z wykorzystaniem QGIS?
W związku z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, która weszła w życie 31 lipca br. wiele danych z Centralnego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego zostało uwolnionych. Są one dostępne do pobrania z krajowego Geoportalu.

Film instruktażowy został opublikowany w serwisie YouTube na kanale Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak pobierac dane GUGIK? To jest jakaś ironia. Gugik promuje się na rozwiązaniach firm trzecich zamiast samemu od początku udostępnić proste narzędzię, API lub chociażby paczki plików. Gdzie do tych danych jest publicznie, otwarta dokumentacja, warunki użycia ? A jeżeli nie mają zasobów żeby zrobić do tego API tylko żądania lecą URL'ami to niech to udostępnią w folderach. Polacy i tak są cierpliwi i tak po kawałeczku... Rozwiązanie samo w sobie w QGIS super.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS