wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-26| Geodezja, Przetargi

Świętokrzyskie powiaty zamawiają digitalizację PZGiK

Powiaty skarżyski, konecki i starachowicki ogłosiły wspólny przetarg na digitalizację materiałów państwowego zasobu geodezyjnego.


Świętokrzyskie powiaty zamawiają digitalizację PZGiK

Celem zamówienia jest przetworzenie dokumentacji papierowej PZGiK do postaci elektronicznej, aktualizacja bazy danych rejestrów przestrzennych, a także opracowanie metodyki digitalizacji bieżącego zasobu, wraz z dostarczeniem i wdrożeniem niezbędnego narzędzia wspomagającego ten proces. Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada przyszłego roku.

Przetarg podzielono na trzy części, z których każda obejmuje inny powiat. W powiecie skarżyskim do zeskanowania jest około 1 mln stron przeliczeniowych A4, w koneckim - ponad 1,5 mln, a w starachowickim – niecałe 1,3 mln.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 15 tys. do 20 tys. zł można składać do 25 listopada.

Zamówienie jest częścią wartego 6,8 mln zł projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Świętokrzyskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nie zgodnie z standardami .... tak jak się tego można było spodziewać! słowniki dla dokumentów z operatów zakresy dla dokumentów a nie dla operatów... i do tego jeszcze "łącznie z dowodami doręczeń zawiadomień i kopii doręczeń wezwań" - a w przepisach wyraźnie jest mowa o tym że to nie podlega archiwizacji eehhh - tradycyjnie prawo swoje , GGK swoje a księstwa powiatowe swoje . Ja się pytam dlaczego marnujecie nasze pieniądze z naszych podatków na jakieś własne widzimisię i kto za to beknie? przecież ta cyfryzacja do jednego pliku pdf będzię o 70% tańsza! a na koniec okaże się ze to wszystko co zrobicie GGK wyda rozporządzenie że dotychczasowe operaty składające się z kilku dokumentów mają być łączone do jednego pdf~~
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
operat w rozbiciu na strony czy jeden pdf? - nie chce mi się wertować WT ale może ktoś wie czy skanowanie będzie zgodne z nowymi standardami? czy znowu samowola powiatowa?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS